ترخیص کالا

ترخیص کالا

شرکت راهکار تجارت پایا با بیست سال سابقه در امر بازرگانی از طریق مراحل زیر کالای مورد نظر شما را از گمرکات کشور ترخیص میکند. حمل کالای خریداری شدهشخصی کالای…

شرکت راهکار تجارت پایا با بیست سال سابقه در امر بازرگانی از طریق مراحل زیر کالای مورد نظر شما را از گمرکات کشور ترخیص میکند.

شخصی کالای مورد نظر خود را از کشور تولید کننده خریداری میکند و از طریق راه های زیر وارد کشور میکند:

  • واردات کالا توسط راه های دریایی به بندر های کشور.
  • کالا توسط راه های هوایی به تمامی فرودگاه های ایران که دارای کارگو میباشند ارسال میشود.
  • کالاهایی که از کشورهای اروپایی خریداری شده باشند از طریق مرز بازرگان و به صورت زمینی وارد کشور میشوند.

ابتدا باید از اداره بازرگانی مجوز مربوطه برای واررات را اخذ نماییم. ابتدا در سایت ntsw.ir  پیش فاکتور مربوط به کالا را ثبت میکنیم. سپس اقدام به اخذ مجوز از اداره  بازرگانی کنیم. در این مرحله ما توسط کارت بازرگانی شرکت وارد کننده اقدام به گرفتن مجوز میکنیم.

ما ابتدا نیاز به بررسی ممنوعیت واردات کالا ی مد نظر داریم. برای این بررسی از مشتری میخواهیم تا Hs code  (یک سیستم استاندارد سازی برای طبقه بندی و شناسایی محصولات میباشد) کالایش را به ما بدهد.

طبق packing list  (اطلاعات بار که شامل حجم و وزن و … میباشد ) و invoice  (فاکتوری مبتنی بر قیمت ) که از مشتری دریافت میکنیم روند کار صدور مجوز را آغاز میکنیم.

ماخذ آن را در میاوریم. ارزش کالا را در سامنه ی  TSC  به دست میآوریم. در این مرحله مشخص میکنیم که پکینگ مشتری به طور مثال با حجم ۳۰ CBM و ۱۰۰ کیلو وزن به همراه فاکتور مشخص شده دارای چه هزینه هایی است؟

پس از بررسی تمامی موارد بالا قیمت نهایی را به مشتری اعلام میکنیم. اگر مورد تایید مشتری قرار گرفت میتوانیم شروع به کار کنیم.

بارنامه سندی است که بسیار حائز اهمیت بوده به خصوص زمانی که ادعای خسارت از بیمه را داشته باشید. محتویات بارنامه شامل موارد زیر است:

  • فروشنده کالا در مبدا
  • ابعاد کانتینر کالا و وزن ناخالص
  • شماره و تعداد کانتینرکالا و …

برای پروسه ی ترخیص کالا از گمرک پس ار تایید مشتری بارنامه ای برای واردات کالا توسط شرکت کشتی رانی صادر شده و به دست ما میرسد.

پس از اینکه کالا در گمرک بارگیری شد باید قبل از تحویل در انبار تخلیه شود. به قبضی که پس از مرحله ی واردات کالا و تخلیه ی بار و تطبیق کالا صادر میشود قبض انبار میگویند. شامل اطلاعات زیر است: نام صاحب کالا، نوع کالا، بسته بندی و …

حالا زمان آن رسیده است که پس از اخذ مجوز کالا از اداره بازرگانی وارد سایت گمرک شده  (EPL.IRICA.IR) و اظهار نامه ی گمرکی کالای مورد نظرمان را ثبت میکنیم. اشکالات را برطرف میکنیم. این پروسه تا زمانی ادامه پیدا میکند تا تاییدیه گرفته شود و اظهارنامه به مرحله بعد ارسال شود.

برای ترخیص کالا از گمرک بعد از اینکه اظهار نامه گمرکی را ارسال کردیم و کوتاژ را دریافت کردیم با توجه به نوع کالا یک سری مجوز برای ما تعیین میشود که نیاز است تا تمامی آنها را دریافت کنیم. مثل: قرنطینه، تعیین ماهیت و …

بعد از تاییدیه کامل کارشناس گمرک وارد مرحله ی صدور مجوز بارگیری میشویم. با در دست داشتن پروانه ی گمرکی که سیستم گمرک به ما داده به گمرک اظهاری به صورت حضوری مراجعه میکنیم. پس از دریافت مجوز بارگیری، کالا بارگیری شده و به درب خروج گمرک ارسال میشود. ترخیص کالا از گمرک در این مرحله به پایان میرسد.

[wp-faq-schema title=”سوالات متداول” accordion=1]

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Instagram
Telegram
LinkedIn
null

مطالب پربازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشته های مرتبط :

تماس با ما ارتباط در واتس آپ