Search
Close this search box.
لوگو شرکت راهکار تجارت پایا

مجله راهکار

Search
Close this search box.

چگونگی تامین قطعات خودروهای کارکرده وارداتی

قطعات خودروهای کارکرده وارداتی
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

با وجود اینکه تاکنون مسائل و حواشی واردات خودرو به پایان نرسیده است، در جدیدترین ابهامات، مسئله چگونگی تامین قطعات خودروهای کارکرده وارداتی مطرح شده است.

خودروهای کارکرده وارداتی، از بدو ورود نیاز به قطعه خواهند داشت و در این باره هیچ تصمیم و برنامه ریزی از سوی دولت اتخاذ نشده است.

نجفی منش؛ رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی، با اشاره به اینکه میزان واردات قطعه رقم بالایی است؛ اشاره کرد که هیچگونه برنامه ریزی در خصوص اینکه چه خودرویی، چگونه و با نیاز چند قطعه وارد کشور می‌شود، صورت نگرفته است.

وی همچنین درخصوص تولیدات داخلی قطعات خودرو به این موضوع اشاره کرد که همه استانداردها در تولید قطعات در داخل کشور رعایت می‌شود، خودروی رنو تندر (L90) با همت قطعه سازان داخلی تولید شد و رضایت خریداران را به همراه داشت.

وی همچنین توانایی تولید کنندگان داخلی را قابل تقدیر دانست.

درخصوص هماهنگی با قطعه سازان داخلی، به منظور تامین و خدمات پس از فروش قطعات خودروهای خارجی، خاطر نشان کرد که متاسفانه فعلا هیچگونه هماهنگی صورت نگرفته اما قطعه سازان داخلی، بخش‌هایی را که قادر به تامین هستند را برعهده بگیرند. فضا به گونه‌ای است که در وهله اول برای رفع کمبودات، همگی به واردات فکر می‌کنند و این مسئله برای کشور خطرساز خواهد بود و باید از تمام ظرفیت‌های داخل استفاده شود.

نجفی منش همچنین در مورد ویدئوهای وایرال شده در فضای مجازی در خصوص کیفیت بدنه خودروهای داخلی و گلایه مردم از آن‌ها، اینگونه پاسخ داد: یکی از روش‌هایی که واردات را توجیه می‌کند سرکوب تولیدات داخلی با فضاسازی‌های اینچنینی است؛ در صورتی که تمامی قطعات تولید شده در داخل کشور از استانداردهای جهانی پیروی می‌کنند.

اشتراک گذاری از طریق

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها