Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

ترخیص کالا از گمرک بازرگان به منظور واردات از کشورهای اروپایی به خصوص کشور ترکیه صورت می‌گیرد. بدین وسیله تاجران و واردکنندگانی که با کشور های اروپایی تجارت می‌کنند، شمال غربی ترین نقطه کشور یعنی گمرک بازرگان را مناسب ترین گزینه برای ترخیص کالاهای خود می‌دانند. موقعیت مناسب گمرک بازرگان و قرارگیری در مسیر تجارت با کشور هایی چون ارمنستان، گرجستان، روسیه و ترکیه موجب کاهش هزینه های حمل و نقل، ترخیص و همچنین مسافت‌ها شده است. اکنون گمرک بازرگان مسئولیت نظارت و مدیریت گمرکات پلدشت، بازارچه ساری سو و صنم بلاغی را بر عهده دارد و همین موضوع نشان از ارزش بالای این مرز تجاریبرای ترخیص کالا است.
ترخیص کالا از گمرک بازرگان به دلایل سیاسی اجتماعی و اقتصادی برای واردات بسیار مناسب است، از طرفی گمرک بازرگان تنها مرز 24 ساعته بین المللی کشور است، به همین دلیل بهتر است برای تسهیل در امر ترخیص کالا از گمرک بازرگان، شرایط، قوانین، مراحل و هزینه های مربوط به واردات از این گمرک را مورد بررسی قرار دهیم.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

گمرک بازرگان

مراحل ترخیص کالا از گمرک بازرگان

برای ترخیص کالا از گمرک بازرگان نیازمند تسلط کافی به قوانین مربوطه و شناخت دقیق از ظرفیت‌های این هستیم. تلاش برای ترخیص محموله‌های وارداتی با سرعت بالا و به صورت کاملاً ایمن نیازمند تخصص و تجربه است. در صورتی که تاجر یا بازرگانی آشنایی کافی با مراحل ترخیص کالا از گمرک را نداشته باشد ممکن با مشکلاتی مانند نگهداری کالا در انبارهای گمرکی و متروکه شدن کالا مواجه شود. به طور کلی قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای ترخیص کالا از گمرک بازرگان اعمال می‌شوند که با آگاهی کافی از روند ترخیص و کمک گرفتن از کارشناسان ترخیص تیم راهکار تجارت پایا می‌توانید از پس این مشکلات برآیید. به طور کلی مراحل ترخیص کالا از گمرک بازرگان شامل موارد زیر می‌شود:

 • وارد کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز به سامانه ٔ EPL
 • پرینت گرفتن اظهارنامه
 • گرفتن کوتاژ و تعیین مسیر توسط کارشناسان
 • ارزیابی شدن کالا توسط اطلاعاتی که ارسال کردیم
 • دریافت تمامی مجوزهایی که برای کالا نیاز است
 • کارشناس سرویس، صندوق، انبارداری، درب خروج، خروج کالا

به طور کلی ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور از قواعد و مراحل مشخصی پیروی می‌کند که آشنایی با جزئیات هر یک از این مراحل ترخیص کالا به سرعت روند شما کمک می‌کند و از اتلاف وقت و هزینه شما نیز جلوگیری می‌کند. همچنین آشنایی با مجوزهای لازم ترخیص کالا از گمرک بازرگان اقدامی بسیار مهم در این مسیر است.

قوانین ترخیص کالا از گمرک بازرگان

قوانینی که در این گمرک جاری است، کاملاً مشابه قوانینی است که در تمامی گمرک‌های کشور ایران وجود دارد.

امکان ترخیص به روش پیله وری از مزایای این گمرک می‌باشد. از طریق این گمرک فقط کالاهایی را می‌توان به کشور وارد کرد که دارای ممنوعیت واردات نباشند، پس قبل از هر کاری از ممنوع نبودن کالای مد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان با استناد به قوانین و مقرراتی صورت می‌گیرد که شامل اطلاع از محدودیت‌های وارداتی، معافیت‌ها، تعرفه‌ها، ممنوعیت‌ها و الزامات مربوط به نوع کالاها، رویه‌های مربوط به اظهارنامه، تعیین مبلغ و شرایط پرداخت مالیات و عوارض، استانداردها، مجوزها و مقررات بهداشتی و قوانین خاص برای برخی کالاها مانند مواد خطرناک می‌شود که باید رعایت شود. برای ترخیص کالاها بهتر است با مشاوران گمرکی و متخصصان مربوطه مشورت کنید تا دچار ضرر نشوید.

مدارک لازم برای ترخیص کالا از گمرک بازرگان

یکی از نکات مهم در ترخیص کالا از هر گمرکی در دست داشتن مدارکی است که اثبات می‌کند شما مالک کالا می‌باشید و یا ترخیصکار کالا هستید که از طرف مالک کالا اختیار دارید. در ادامه به این مدارک می‌پردازیم.

 • کارت بازرگانی
 • اسناد خرید کالا
 • تمامی مجوزهای مورد نیاز برای واردات کالا ( مثل مجوز بهداشت)
 • ارائهٔ بارنامه مربوط به کالا
 • فاکتور خرید کالا (ارزش کالا)
 • ارائه گواهی‌های بازرسی
 • بیمه نامه محصول
 • سندهای بانکی
 • پروفرما اینویس
 • ترخیصیه
 • قبض انبار
 • پکینگ لیست (اطلاعات کامل بار)

تمامی موارد بالا باید به گمرک بازرگان تحویل داده شده و در ازای آن اقدام به تنظیم کردن اظهارنامه می‌نمایید.

مهم است برای ترخیص کالاها با مشاوران گمرکی و مسئولان مربوطه تماس بگیرید تا دقیقاً مدارک مورد نیاز برای نوع خاصی از کالاها و مقررات گمرکی را بدانید. همچنین هرگونه تغییرات در قوانین و مقررات مربوط به ترخیص کالاها را همواره در نظر داشته باشید.

چه گمرکاتی تحت نظارت گمرک بازرگان هستند؟

برخی گمرکات زیر مجموعهٔ گمرک بازرگان محسوب میشوند و تحت نظارت کامل این گمرک مرزی قرار دارند. این گمرکات شامل موارد زیر می شود:

 1. پلدشت
 2. بازارچه‌های ساری مو
 3. صنم بلاغی

شهرستان پلدشت در استان آذربایجان غربی واقع شده است و یکی از شهرستان‌های این استان می‌باشد. این شهر در شمال غربی‌ترین نقطه ایران و در کنار رود ارس قرار دارد که یک گمرک و پایانه مرزی به نام پلدشت در این شهر وجود دارد. پایانه مرزی پلدشت یکی از راه‌های ارتباطی برجسته جمهوری اسلامی ایران است و امکان دسترسی به بازارهای آسیای میانه از طریق آذربایجان غربی را فراهم کرده است.

گمرک‌های پلدشت، بازارچه ساری مو و صنم بلاغی تحت نظارت گمرک بازرگان فعالیت می‌کنند. از نظر تجهیزات، این گمرک‌ها با داشتن اسکنر کامیونی، چمدانی و سگ‌های موادیاب، به عنوان یکی از گمرکات پیشرفته ایران شناخته می‌شود.

شرایط گمرک بازرگان

شرایط  ترخیص کالا از گمرک مرز بازرگان

انتخاب گمرک بازرگان برای ترخیص کالا همراه با مزایایی است. اولاً مکان استراتژیک گمرک بازرگان که در نزدیکی منطقه آزاد ماکو و در یکی از شهرهای مرزی کشور قرار دارد یکی از مزایای اصلی آن است. عمل مکانی جغرافیایی، تجار را به سمت گمرک بازرگان جذب می‌کند. همچنین حجم بالای واردات از ترکیه و ترخیص کالاها از این نشان می‌دهد که بسیاری از کالاهای وارداتی از اروپا از طریق این گمرک ترخیص می‌شوند.

برای ترخیص کالا از گمرک مرز بازرگان ارائه کارت بازرگانی و دریافت مجوزات لازم از وزارت بهداشت و سایر مجوزهای دیگر الزامی است. همچنین قبل از آغاز فرایند ترخیص، متقاضیان باید برگه اظهارنامه وارداتی را تکمیل کنند تا تمامی اطلاعات مربوط به جنس و نوع کالا، ارزش، وزن خالص و ناخالص، تعداد کانتینر و سایر جزئیات را در آن ذکر کنند. درواقع این اطلاعات است که مشخص می‌کند چه مقدار و چه هزینه‌هایی باید به اداره گمرک پرداخت شود.

در اظهارنامه ترخیص کالا از گمرک بازرگان چه مواردی ذکر می‌شود؟

به طور کلی هر اظهارنامه در ترخیص کالا از گمرک بازرگان دارای یک سری اطلاعات مشخص است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد :

 • صاحب کالا
 • نوع محصول
 • تعداد دقیق کالا
 • وزن کالا
 • ارزش کالا

باید تمامی این موارد با ریزبینی و دقت تکمیل شود چرا که گمرک بازرگان با توجه به این اظهارنامه بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و در صورت اشکال در هر یک از موارد فوق روند ترخیص و وارد کردن کالای شما به کشور با مشکل مواجه می‌شود.

ترخیص کار گمرک بازرگان

ترخیص کالا از گمرک بازرگان، نیازمند پیروی از قوانین و تشریفات ویژه‌ای است؛ به همین دلیل برای خروج سریع و بی‌دردسر کالاهای وارد شده به گمرک، به ترخیص کار مرز بازرگان نیاز است. ترخیص کار مرز بازرگان فردی است که با رعایت قوانین و مقررات، برای آزادسازی کالا از گمرک اقدام کرده و نکاتی مانند سود بازرگانی، حقوق و عوارض ورودی گمرک، مالیات‌ها، اسناد و مدارک ترخیص کالاهای وارداتی و غیره را برای مشتری در نظر می‌گیرد. 

ترخیص‌کار مرز بازرگان به دلیل تخصص و آشنایی با پیچیدگی‌ها و اطلاع از آخرین تغییرات قوانین مرز بازرگان، اقدام به آزاد کردن کالای شما از گمرک می‌کند تا در این مسیر کمترین چالش و ضرری متوجه واردکننده کالا شود.

گاهی فرایند ترخیص کالا از مرز بازرگان به قدری پیچیده و هزینه بر است که واردکننده خود را ملزم به همکاری با شرکت یا تیم ترخیص کاری می‌داند که علاوه بر تسهیل در روند واردات، به سرعت کالای خود را ترخیص کنند. بنابراین اگر می‌خواهید حین عملیات ترخیص کالا از مرز بازرگان با مشکل مواجه نشوید حتما از ترخیص کار مرز بازرگان کمک بگیرید.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

پس از اینکه تمامی مدارک لازم را آماده کرده و به گمرک تحویل دادید اظهارنامه را نیز به دقت تکمیل کرده و ارائه می‌دهید؛ حال نوبت آن رسیده که کارشناسان گمرک به بررسی مدارک شما بپردازند.

در صورتی که ارزش کالا و تعرفه اظهار شده مغایرتی وجود نداشته باشد، روال عادی مراحل ترخیص پیش می‌رود و سپس کالا از گمرک ترخیص می‌شود.

هزینه‌های ترخیص کالا از گمرک بازرگان

برای اینکه بتوانید کالای مدنظرتان را از گمرک بازرگان ترخیص کنید نیازمند آن است که یک‌سری هزینه‌ها را بپردازید. این هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌باشد :

 • هزینه‌های انبارداری
 • باربری
 • تخلیه
 • بارگیری
 • تعرفه آزمایشگاه
 • واریزی گمرکی کالا
 • واریزی مالیات  و…

تمامی این هزینه‌ها در کنار حقوق ورودی از صاحب کالا دریافت می‌شود. آشنایی با تمامی هزینه‌های مرتبط با ترخیص کالا از گمرک بازرگان و محاسبه آنها به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای بودجه خود داشته باشید. همچنین هزینه‌های گمرکی تأثیرپذیر از عوامل مختلفی هستند و این تغییرات ممکن است به طور غیرمنتظره‌ای رخ دهند. در محاسبه دقیق و پیچیدگی‌های مربوط به محاسبه هزینه‌های مختلف گمرکی توجه ویژه‌ای داشته باشید و پس از پرداخت هزینه‌ها، تلاش کنید تا مراحل اخذ پروانه سبز گمرک و ترخیص نهایی کالا از گمرک بازرگان را دنبال کنید.

کالاهای وارداتی از گمرک بازرگان

کالاهای وارداتی از گمرک بازرگان پس از  تطابق با مقررات و استانداردهای معتبر وارد کشور می‌شوند. علاوه بر این، گمرک بازرگان نیز مسئول جلوگیری از واردات کالاهای قاچاق و غیرقانونی به کشور است. این سازمان با توجه به قوانین مربوطه و با همکاری سایر سازمان‌ها و مراجع ذی‌صلاح، به رصد و ردیابی فعالیت‌های غیرقانونی و مقابله با تخلفات در زمینه واردات کالا می‌پردازد. در ادامه به نام چند کالایی که از طریق گمرک بازرگان وارد کشور می‌شوند اشاره می‌کنیم.

 1. واردات انواع پارچه
 2. مواد پلاستیکی
 3. انواع درب‌های مخصوص آسانسور (درب اتوماتیک)
 4. انواع سنگ (مرمر و …)
 5. لوازم یدکی
 6. پروفیل‌های آلومینیومی
 7. موتورهای مورد استفاده در صنعت
 8. میله‌هایی از جنس پلاستیک

این کالاها باتوجه به نرخ سود دهی، مجاز بودن در ترخیص از گمرک و داشتن بازار فروش توسط بازرگانان در سال های اخیر انتخاب، خرید و وارد کشور شده اند. انتخاب این کالاها بر اساس تجربیات گذشته به تجار عزیز پیشنهاد می‌شود.

کالاهای صادراتی از طریق گمرک بازرگان

گمرک بازرگان به عنوان یکی از مراکز اصلی نظارت و کنترل صادرات کالا نقش مهمی در فرایند صادرات دارد. این سازمان مسئول تأیید اصالت و کیفیت کالاها، ارزیابی قیمت و ارزش آن‌ها، تعیین مالیات و عوارض، صدور مجوزهای لازم و انجام فرایندهای گمرکی مرتبط با صادرات است. کالاهای صادراتی از طریق گمرک بازرگان شامل محصولات متنوعی است.

 1. ماشین آلات تراش
 2. قطعات مخصوص تریلر
 3. موتورهای گیربکس
 4. سنگ آکوسین، منگنز و…

صادرات از طریق گمرک بازرگان به کشورهای مختلفی در سراسر جهان انجام می‌شود. برخی از این کشورها شامل همسایگان ایران هستند. صادرات از طریق گمرک بازرگان تجارت و تبادلات اقتصادی بین کشورها را تحرک می‌بخشد و باعث ایجاد فرصت‌های اقتصادی برای تولیدکنندگان داخلی، ارتقای صنعت و تکنولوژی در کشور، افزایش ارزآوری و ارزش افزوده، ایجاد شغل‌ است.

کشورهایی که از طریق مرز بازرگان از ایران واردات انجام می‌دهند:

ایران از طریق مرز بازرگان با کشورهای مختلفی از سراسر جهان تجارت و واردات انجام می‌دهد. برخی از کشورهایی که از طریق این مرزها به ایران صادرات می‌کنند. این کشورها معمولاً محصولات متنوعی به ایران صادر می‌کنند. بازرگانی از طریق این مرزها علاوه بر فعالیت‌های تجاری، مبادله فرهنگی و اقتصادی بین کشورها را نیز تقویت می‌کند. این کشورها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ارمنستان
 • افغانستان
 • ترکمنستان
 • عراق
 • تاجیکستان
 • روسیه
 • ترکیه
 • گرجستان
 • آذربایجان

تمامی این کشورها به دلایل ذکر شده؛ مانند ارتباط مرز بازرگان با جاده ابریشم، امکانات گمرک بازرگان و… سالیان طولانی است که مراودات تجاری خود را با ایران از طریق گمرک بازرگان انجام می‌دهند.

درباره گمرک بازرگان چه می‌دانیم؟

در پاسخ به سؤال گمرک بازرگان کجاست؟ باید پاسخ داد که شهر بازرگان در شهرستان ماکو واقع شده است. شهرستان ماکو نیز جزو استان آذربایجان غربی محسوب می‌شود. این شهر یکی از نقاط حیاتی تجاری در منطقه است و نقش مهمی در تجارت بین المللی ایفا می‌کند. گمرک بازرگان به عنوان یکی از نقاط خروجی مهم ایران و ترکیه در حوزه تجارت و بازرگانی محسوب می‌شود. موقعیت جغرافیایی بازرگان در نزدیکی مرز ایران است و قرار گرفتن این شهر مرزی در مسیر جاده ابریشم، این شهر را به یک مرکز تجاری بین المللی تبدیل کرده است.

با توجه به حجم بالای تجارت و خرید و فروش کالاها بین ایران و ترکیه، بازرگان به عنوان یک مقصد تجاری مهم و محل تردد و رفت و آمد بسیاری از کامیون‌ها و تاجران شناخته می‌شود. بازرگان به لطف آب و هوای متعادل و مناسبی که در این شهر وجود دارد، به عنوان مرکزی برای تجارت و خرید محصولات غذایی، مواد دارویی، آرایشی و بهداشتی در طول سال شناخته شده است.

گمرک بازرگان در سال ۱۳۰۵ تأسیس شد که این امر نشان می‌دهد فرایند ترخیص از بازرگان سابقه طولانی دارد. مکان قرارگیری این گمرک در یک شهر مرزی و ارتباط فوق‌العاده با کشورهای اروپایی از جمله ترکیه باعث شده حجم واردات کالاها به این گمرک بسیار بالا باشد و هر روز تعداد زیادی تریلی از مرز بازرگان عبور کرده و وارد این شهر ‌شوند.

از دیگر ویژگی‌های گمرک مرز بازرگان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گمرک بازرگان با شهر بازرگان و ترکیه تنها یک کیلومتر فاصله دارد.
 • تاریخ دقیق تأسیس این گمرک سال ۱۳۰۵ می‌باشد که روستای بازرگان جمعیت بسیار کمی داشته است.
 • نام این گمرک از سمت کشور ترکیه مرز گوربولاغ نام دارد.
 • محل دقیق گمرک بازرگان در دامنه‌های آرارات واقع شده است.
 • برای عبور وسایل حمل و نقل در ترخیص کالا از گمرک بازرگان دو ورودی وجود دارد که تریلی، ماشین سواری و اتوبوس از آن عبور می‌کنند.
 • روزانه حدود ۳۵۰-۵۰۰ تریلی از این مرز عبور می‌کنند.
 • انواع امور مربوط به گمرک که در این ناحیه انجام می‌شود عبارت‌اند از: صادرات، واردات، ترخیص، مسافربری، ترانزیت کالا
 • ساختمان این گمرک حدود چهار هزار و چهارصد متر است که در چهار طبقه راه اندازی شده است.

همان‌طور که گفتیم این گمرک با فاصله ۱ کیلومتری با شهر ماکو در آذربایجان غربی و همسایگی با کشور ترکیه نقطه خروجی برای تجارت و تراکنش‌های تجاری بین ایران و ترکیه است. گمرک بازرگان از محبوبیت زیادی در بین تجار برخوردار است؛ زیرا آنها از این طریق سرمایه‌گذاری‌های خود را انجام داده اقدام به واردات و صادرات کالاهای خود می‌کنند. مرز بازرگان به عنوان یکی از پراهمیت‌ترین مرزهای زمینی تلقی می‌شود و همه روزه افراد زیادی به عنوان توریست داخلی و خارجی از این مرز عبور می‌کنند.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان با ترخیصکار گمرک :

شما می‌توانید با بکار‌گیری ترخیصکار گمرک ، کالای خود را با کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه از گمرک بازرگان ترخیص کنید . ترخیصکار گمرک بواسطه آگاهی نسبت به قوانین گمرکی ، موقعیت و مزیت های گمرکات و  تجربه کاری می‌تواند از هدر رفت هزینه و زمان جلوگیری کرده و راندمان تجارت و بازرگانی را دوچندان کند . مجموعه راهکار تجارت پایا با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در امر ترخیصکاری ، مفتخر است که تمام امور ترخیص کالا از گمرک را  با بالاترین کیفیت و کم ترین هدر رفت هزینه برعهده گرفته و به سرانجام برساند .

جهت مطالعه بیشتر شرایط و چگونگی ترخیص کالا از سایر گمرکات میتوانید از لینک های زیر اقدام کنید : 

ترخیص کالا از گمرک شهریار 

ترخیص کالا از گمرک غرب تهران

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

Picture of محمود زارعی
محمود زارعی

به بسیاری از واردکنندگان، تولید کنندگان و صادرکنندگان خدمات رسانی کرده ام. در این وبسایت تجربیات 20 ساله من در حوزه ترخیص کاری و گمرک در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در واردات، صادرات و ترخیص کالا با چالش مواجه نشوید. سعی شده در تمامی مطالب سایت حداکثر نکات اشاره شود، ولی اگر نکته ای برای شما سوال است، حتما در قسمت کامنت ها بپرسید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهم داد.

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
16 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
10 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام در مورد ترخیص کالا خواب به مشاوره نیاز دارم

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
9 ماه قبل
پاسخ به  رضا

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

علیپور
10 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام و درود برای واردات گمرک بازرگان رو پیشنهاد میکنید؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  علیپور

سلام وقت شما بخیر 🌹
بستگی به نوع کالا، کشوری که ازش میخواید کالا وارد کنید و حجم کالا داره

میلاد
10 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام بار من حدود چهار ماهی میشه از گمرک بازرگان ترخیص نمیشه میتونید کمک کنید؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
9 ماه قبل
پاسخ به  میلاد

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

حسینی
10 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

ترخیص از گمرک بازرگان کار پیچیده ای هست؟ یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  حسینی

سلام وقت شما بخیر🌹
درصورتی که دانش و اطلاعات کافی درمورد ترخیص داشته باشید ترخیص از هر گمرکی برای شما امکان پذیر است

میرزایی
10 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

خودمون میتونیم کار های ترخیص از گمرک بازرگان رو انجام بدیم؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  میرزایی

سلام وقت شما بخیر 🌹
هر شخصی میتونه با مطالعه کار ترخیص رو انجام بده

سهیل
10 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

در مورد ترخیص اسباب بازی از گمرک بازرگان میتونید بگید هزینه هابه چه صورت هست؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
9 ماه قبل
پاسخ به  سهیل

سلام وقت شما بخیر🌹
برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید:
۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱

احمدی
10 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

از گمرک بازرگان واردات ماشین گذر موقت به چه صورت هست و چه شرایطی دارد؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  احمدی

سلام وقت شما بخیر 🌹 ما در زمینه واردات خوردو فعالیت نداریم متاسفانه

مهدیه
10 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

واردات کفش از ترکیه که بخوایم از گمرک بازرگان واردات رو انجام بدیم شرایط خاصی باید پشت سر بذاریم؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  مهدیه

سلام وقت شما بخیر 🌹
واردات کفش ممنوع هستش
شما میتونید از طریق بازرگان پیله وری واردات انجام بدین

شماره تماس

021-28111121