Search
Close this search box.
لوگو شرکت راهکار تجارت پایا
Search
Close this search box.

واردات لپ تاپ بی‌واسطه به ایران (با کمترین هزینه و بالاترین سرعت)

فرآیند واردات لپ تاپ به ایران یکی از موضوعات مهم در حوزه تجارت بین‌الملل و بازار الکترونیک محسوب می‌شود. انواع مختلف لپتاپ یکی از دستگاه‌های کاربردی در دنیای مدرن امروزی به شمار می‌رود که واردات آن سود و منفعت زیادی برای تجار و بازرگانان به همراه دارد. محدودیت‌های فنی موجود و هزینه بالای تولید داخلی باعث شده تا به دنبال افزایش تقاضای بازار تجار و بازرگانان اقدام به وارد کردن انواع کامپیوترهای قابل حمل کنند. این فرآیند شامل واردات لبتاب از کشورهای مختلف و تحویل آن‌ها به گیرنده محصول در ایران است. واردات لپ‌تاپ به ایران تحت نظارت دولت و ارگان‌های مربوطه انجام می‌شود که با تعیین قوانین و مقرراتی سعی در مدیریت و کنترل واردات کالا به کشور دارند. واردات لپتاپ به ایران به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری موجود با انواع مخاطرات و چالش‌ها همراه است که برنامه‌ریزی دقیق و راهبردی و مشاوره با کارشناس بازرگانی باتجربه می‌تواند حرکت در این مسیر را تسهیل کند.

واردات لبتاب

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

واردات لپ تاپ نو و استوک به ایران

واردات لپ تاپ به ایران به دو شکل نو و استوک انجام می‌شود که هر کدام معایب و مزایای مختلفی دارند. انواع لپ‌تاپ یا به‌صورت استفاده نشده از درب کارخانه به دست مصرف‌کننده می‌رسد و یا به‌صورت دستگاه‌هایی که پیش از این توسط کاربران یا شرکت‌هایی استفاده شده، تحت عنوان واردات لپتاپ استوک به ایران وارد می‌شود.

لپ‌تاپ‌های نو از آخرین تکنولوژی که کارایی و عملکرد بهتر را به همراه دارد بهره‌مند هستند؛ هر چند قیمت این لپتاپ‌ها در مقایسه با نمونه دست دوم آن‌ها بالاتر است. لپتاپ‌های استوک ممکن است در در حالت استاندارد و یا با قطعات ارتقاءیافته به بازار عرضه ‌شوند.

لپ‌تاپ‌های استوک مدتی پس از استفاده مالک اولیه برای فروش مجدد در اختیار بازار قرار می‌گیرند. این لپ‌تاپ‌ها گاهی به تعمیرات مجدد و انجام برخی بررسی‌ها احتیاج دارند. با این وجود قیمت پایین‌تر لپ‌تاپ استوک آن را برای افرادی که بودجه محدودتری برای خرید دارند مناسب می‌سازد.

اطلاعات دقیقی از اولین لپ‌تاپ‌های وارداتی به ایران وجود ندارد اما واردات لپ تاپ به شکل امروزی از دهه ۱۹۹۰ شروع شد و برندهای توشیبا، سونی، دِل (Dell)، فوجیتسو زیمنس (Fujitsu Siemens) و اچ‌پی از محبوبیت ویژه‌ای نزد کاربران بهره‌مند بودند.

مزایا و معایب واردات لپ تاپ از خارج

واردات لپ تاپ به ایران مانند تمام کالاهای وارداتی دیگر مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود. انتخاب از بین واردات لپتاپ نو یا دست دوم با توجه به شرایط بازار، نیاز مصرف‌کننده و نوسانات نرخ ارز انجام می‌شود.

واردات لپتاپ

از جمله مزایای واردات لپتاپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دسترسی به آخرین تکنولوژی روز دنیا
 2. انتخاب گسترده‌ و متنوع‌تر
 3. رقابتی‌تر شدن بازار

برخورداری از امکانات پیشرفته و به‌روز دنیا به کاربران این امکان را می‌دهد که از آخرین تکنولوژی‌های موجود بهره‌مند شوند. معایب واردات این کالا عبارتند از:

 1. وابستگی به برندها و کشورهای خارجی برای تامین نیاز داخلی
 2. نداشتن نمایندگی فعال و عدم تضمین کیفیت محصول
 3. تاثیرپذیری از نوسانات نرخ ارز و شرایط اقتصادی

تغییرات قوانین واردات و صادرات کالا که از سیاست‌های وارداتی کشور و برخی تحریم‌ها تاثیر می‌گیرد، ممکن است مشکلاتی در روند وارد کردن انواع کالاهای الکترونیکی به وجود بیاورد. انتخاب درست و هوشمندانه برای وارد کردن انواع لپتاپ به تحقیق، بررسی و تجزیه تحلیل همه‌جانبه احتیاج دارد.

چالش‌ها و ریسک‌های موجود برای واردات لپتاپ به ایران

در کنار مزایا و معایب گفته شده برای واردات انواع لپ تاپ ممکن است چالش‌های بسیاری در مسیر تجارت تجار و بازرگانان وجود داشته باشد. مدیریت چالش‌ها و ریسک‌های موجود به‌ویژه برای آن دسته از بازرگانانی که به تازگی قدم در این مسیر گذاشته‌اند دشوارتر است. برخی از این چالش‌ها عبارتند از:

 1. امور گمرکی و مالیاتی
 2. مسائل مربوط به ریسک‌های امنیتی
 3. عدم تطابق با استانداردهای موجود
 4. قوانین متغیر سیاسی و اقتصادی

انجام تحقیقات بازار هوشمندانه، برقراری ارتباط خوب با تامین‌کنندگان، مدیریت ریسک‌ها و انطباق با قوانین و قواعد گمرکی تا میزان زیادی باعث بهینه‌سازی فرایند واردات کالا و مدیریت ریسک‌ها می‌شود.

چالش‌های مربوط به امور گمرکی و مالیاتی

مسائل مربوط به امور مالی و گمرکی می‌تواند در واردات انواع کالا به‌ویژه کالاهای الکترونیک به ایران تاثیر بگذارد. ترخیص از گمرک به دنبال تغییر قوانین و مقررات گمرکی ممکن است با چالش‌هایی به شرح زیر همراه باشد.

 • مالیات و عوارض
 • تعرفه‌های گمرکی مختلف و متغیر
 • تهیه اسناد و اظهارنامه‌های مربوط برای واردات کالا

در صورت آشنا نبودن به فرآیند گمرکی برای انجام مراحل مختلف واردات لپتاپ به ایران ممکن است هزینه و زمان زیادی صرف شود. مشاوره با ترخیص‌کار گمرک معتبر می‌تواند راهنمای تجار و بازرگانان در این مسیر باشد.


مطالعه بیشتر درباره هزینه های گمرکی  |  مطالعه مقاله اظهارنامه چیست ؟


مدارک و مجوزهای واردات لپ تاپ به ایران

به‌منظور واردات لپ تاپ به ایران به مجموعه‌ای از مدارک و مجوزهای مختلف احتیاج است که با توجه به نو یا استوک بودن لپتاپ‌های وارداتی اندکی تغییر می‌کند.

جدول زیر تعدادی از مهم‌ترین مدارک لازم برای واردات انواع لپتاپ به ایران را نشان می‌دهد.

مدارک لازم جزئیات
اظهارنامه وارداتی اطلاعات بار + اطلاعات واردات کالا
فاکتورهای فروش و صورتحساب صادر شدن از سوی صادرکننده کالا یا فروشنده
گواهی‌های استاندارد گواهی‌های CE یا FCC
گواهی مبدا گواهی محل ساخت کالا
مجوزهای واردات
اسناد گمرکی و مالی

مدارک و مجوزهای ذکر شده در جدول بالا با توجه به کشور صادرکننده، ارزش کلی کالا، استاندارها و قوانین موجود و عوامل دیگر متفاوت است. کمک گرفتن از کارشناسان متخصص در امور حقوقی و تجاری به تجار و بازرگانان کمک می‌کند تا با کمترین میزان مشکل بار خود را از گمرک ترخیص کنند.


مطالعه بیشتر درباره مدارک و مجوز های لازم برای واردات و ترخیص کالا


مراحل واردات لپ تاپ به ایران

وارد کردن انواع لپتاپ به ایران مراحل مختلفی دارد و برای انجام موفقیت‌آمیز آن به درک قوانین و مقررات گمرکی احتیاج است. احتمال دارد مراحل واردات انواع لپ‌تاپ با توجه به کشور مبدا و مقصد اندکی متفاوت باشند. با این وجود اصلی‌ترین این مراحل شامل موارد زیر است:

 1. تحقیقات بازار (انتخاب محصول)
 2. انتخاب تامین‌کننده مناسب
 3. بررسی محصول موردنظر (ارسال تصاویر)
 4. انجام مذاکرات و بستن قرارداد ورادتی
 5. آماده‌سازی مدارک لازم و برآورد هزینه‌ها
 6. انتخاب شیوه حمل و نقل
 7. انجام امور گمرکی و ترخیص کالا
 8. توزیع و تحویل به مشتری

مراحل اصلی ذکر شده برای واردات لپ تاپ به ایران با توجه به نیازهای واردکننده و تغییرات در بازار اضافه و کم می‌شود.

 

روش‌های حمل لپ‌تاپ‌های وارداتی به ایران

واردات لپ‌تاپ به ایران از طریق روش‌های حمل متفاوتی انجام می‌شود که انتخاب از بین آن‌ها به شرایط موجود مانند زمان تحویل، بودجه حمل و حساسیت‌های بار انجام می‌شود.

 1. حمل‌و نقل دریایی (Shipping)
 2. حمل‌ونقل هوایی (Air Freight)
 3. حمل‌ونقل زمینی (Road Freight)
 4. حمل‌ونقل قطاری (Rail Freight)

در روش حمل دریایی که لپ‌تاپ‌های مورد نظر از طرق بنادر به کشور حمل می‌شوند برای حمل محموله‌های حجیم مناسب است. حمل هوایی مناسب‌ترین روش برای کاهش سرعت تحویل کالا است که هزینه بالایی دارد. روش زمینی بیشتر برای حمل کالاهای الکترونیک ارزشمند و یا آن‌هایی که لازم است هر چه سریع‌تر کشور مبدا را ترک کنند استفاده دارد. روش حمل ریلی نیز برای انتقال لپتاپ‌های وارداتی از کشورهای همسایه به کار می‌رود.


مطالعه بیشتر درباره روش های حمل و نقل بین المللی


تعرفه و هزینه‌های گمرکی واردات لپتاپ

تعرفه و هزینه‌های گمرکی واردات لپتاپ به ایران تحت‌تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود.

 1. نوع لپتاپ (نو یا دست دوم بودن)
 2. کشور مبدا و قوانین آن
 3. ارزش کل واردات
 4. تعرفه‌های ویژه

این محاسبه‌ها بر اساس قوانین و مقررات گمرکی کشور وارد کننده اندکی متفاوت است. به‌منظور محاسبه دقیق تعرفه‌ها و هزینه‌های گمرکی مربوط به واردات لپ تاپ بهتر است اطلاعات لازم از منابع رسمی و معتبر دریافت شود.

واردات لپتاپ

کد تعرفه گمرکی برای واردات لپتاپ به ایران با شماره “۸۴۷۱.۳۰” به انواع لپ‌تاپ یا کامپیوترهای قابل حمل اختصاص دارد.

مالیات و عوارض وارات لپتاپ به ایران

مالیات و عوارض واردات انواع لپتاپ به ایران با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود و برخی از مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است.

 1. مالیات ورودی
 2. عوارض ورودی
 3. عوارض تضمینی
 4. مالیات بر ارزش افزوده

با توجه به متغیر بودن قوانین گمرکی و اعمال برخی از تعرفه‌های ویژه برای حمایت از تولید داخلی توصیه می‌شود که قبل از هر گونه اقدام به واردات این قبیل کالاها با کارشناس بازرگانی معتبر مشورت شود.

ترخیص لپتاپ وارداتی به کمک ترخیصکار گمرک :

شما می‌توانید با بکار‌گیری ترخیصکار گمرک ، کالای خود را با کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه از گمرکات ایران ترخیص کنید . ترخیصکار گمرک بواسطه آگاهی نسبت به قوانین گمرکی ، موقعیت و مزیت های گمرکات و  تجربه کاری می‌تواند از هدر رفت هزینه و زمان جلوگیری کرده و راندمان تجارت و بازرگانی را دوچندان کند . مجموعه راهکار تجارت پایا با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در امر ترخیصکاری ، مفتخر است که تمام امور ترخیص کالا از گمرک را  با بالاترین کیفیت و کم ترین هدر رفت هزینه برعهده گرفته و به سرانجام برساند.

جمع‌بندی واردات لپتاپ به کشور

واردات لپ تاپ یک فرآیند تجاری مهم است که امکان دسترسی تعدادی زیادی از کاربران را به تکنولوژی‌های روز دنیا فراهم می‌کند. ایران از کشورهای مختلفی مانند چین، دبی، ترکیه، مالزی و هلند لپتاپ به ایران وارد می‌کند. واردات لپتاپ یک فرصت استثنایی برای تجار و بازرگانان است که ممکن است آن‌ها را با انواع چالش‌ها و مشکلات مختلف مواجه کند. برنامه‌ریزی دقیق و اطلاع دقیق از قوانین و مقررات گمرکی می‌تواند محموله وارداتی را در کمترین زمان ممکن، بدون مشکل و با هزینه‌ای معقول به ایران وارد کند. انجام این کار به تحلیل درست بازار و انتخاب روش مناسب حمل‌ونقل بستگی دارد.مجموعه راهکار تجارت پایا با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه تجارت و بازرگانی آماده است که در کنار شما بازرگانان و تجار گرامی کشور ، فعالیت های بازرگانی را تسهیل کرده و اقدامات لازم را در جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه های مالی ، به عمل آورد .

سپرتکرارترین پرسش‌های واردات لپتاپ

 • واردات لپتاپ از دبی به صرفه است؟

واردات لپتاپ از دبی به ایران به صورت واردات لپ تاپ استوک (دست دوم) رواج دارد و یک گزینه مقرون به‌صرفه برای خریدارانی است که هزینه پایین‌تر را برای تهیه انواع لپتاپ ترجیح می‌دهند.

 • تعرفه گمرکی واردات لپتاپ به ایران چقدر است؟

تعرفه گمرکی واردات لپتاپ به ایران با کد تعرفه‌ “۸۴۷۱.۳۰” شناسایی می‌شود. این تعرفه برای لپتاپ‌ها و سیستم‌های کامپیوتری قابل حمل اعمال می‌شود.

 • آیا واردات لپتاپ‌های استوک به ایران مجاز است؟

واردات لپتاپ استوک به ایران برای استفاده مجدد توسط کاربران مجاز است.

 • چه مدارک و مجوزهایی برای واردات لپتاپ به ایران نیاز دارم؟

مدارک و مجوزهای زیادی از جمله؛ اظهارنامه واردات، فاکتورهای تجاری، گواهی مدارک فنی و… برای واردات لپ تاپ احتیاج است. هر چند برای اطلاع بهتر از تعداد دقیق مجوزها و مدارک لازم بهتر است با مراجع ذی‌صلاح مشورت شود.

 • کشورهای وارد کننده لپتاپ به ایران کدام هستند؟

ایران از کشورهای مختلفی در جهان لپتاپ وارد می‌کند که از جمله می‌توان به دبی، ترکیه، امارات، تایوان، چین و مالزی اشاره کرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

Picture of محمود زارعی
محمود زارعی

به بسیاری از واردکنندگان، تولید کنندگان و صادرکنندگان خدمات رسانی کرده ام. در این وبسایت تجربیات 20 ساله من در حوزه ترخیص کاری و گمرک در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در واردات، صادرات و ترخیص کالا با چالش مواجه نشوید. سعی شده در تمامی مطالب سایت حداکثر نکات اشاره شود، ولی اگر نکته ای برای شما سوال است، حتما در قسمت کامنت ها بپرسید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهم داد.

شماره تماس

021-28111121