Search
Close this search box.
لوگو شرکت راهکار تجارت پایا
Search
Close this search box.

واردات از دبی (امارات) به ایران

مجاورت ایران با کشور امارات و تبدیل شدن دبی به بهترین واسطه بین ایران و قطب‌های اقتصادی دنیا؛ واردات از دبی را هوشمندانه‌ترین گزینه برای تجارت کرده ست. به دلیل موقعیت اقتصادی سیاسی و تجاری امارات، شرکت‌های مطرح مختلف، دبی را به عنوان یکی از مراکز و بازار‌های اصلی تجارت خود برگزیده‌اند و همین موضوع باعث شده است تا واردکنندگان تمایل زیادی به واردات از دبی داشته باشند.
به دلیل انجام تجارت گسترده بین ایران و دبی، شرکت راهکار تجارت پایا با تاسیس شرکت تجاری معتبر با کادر متخصص مستقر در دبی، خود را نسبت به همکاری با واردکنندگان، در تمامی مراحل واردات کالا از دبی آماده کرده است. نیرو‌های متخصص راهکار تجارت پایا در تمامی مراحل اعم از منبع یابی و خرید، ترخیص، حواله پول، حمل و نقل و همچنین ارائه مشاوره رایگان مؤثر برای واردات با سرمایه کم و جلوگیری از ضرر و زیان آماده همکاری با شماست.

واردات از دبی

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

چرا واردات از امارات را انتخاب کنیم؟

بی شک شرایط جغرافیایی ایران را نباید فراموش کنید. همان‌طور که گفته شد، امارات کشوری در جنوب خلیج فارس، با دسترسی به راه‌های آبی است که از قطب‌های بازرگانی جهان محسوب می‌شود. بیش از ۸۰ درصد جمعیت دبی را افراد غیربومی تشکیل می‌دهند که غالباً نیز به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و ارتباط با فروشندگان آن‌ها آسان است. همچنین بسیاری از شرکت‌های اروپایی در دبی مستقرند و بیشترین واردات به دبی توسط شرکت‌های اروپایی انجام می‌شود که شامل تجهیزات تولید برق، تجهیزات حمل و نقل، واردات ماشین آلات تجاری و کالاهای خانگی است. در نهایت بسیاری از این کالاهای باکیفیت از دبی وارد ایران می‌شوند.

دبی یکی از مهم‌ترین شهرهای امارات متحده عربی است که دارای ۲۷ منطقه آزاد تجاری می‌باشد که امکان تجارت آسان را برای بازرگانان فراهم می‌کند. مهم‌ترین این مناطق برای واردات کالا شامل واردات از بندر جبل علی، واردات از بندر رشید، حمریه و … است. بندر جبل علی واقع در دبی، نزدیک‌ترین گزینه به بندرهای جنوبی ایران است و در واقع کوتاه‌ترین راه برای انتقال کالا به ایران را برای تجار فراهم می‌کند.

ترخیص کالا از دبی مزیت دیگری نیز دارد، و آن هم این است که اماراتی‌ها از تجهیزات و امکانات روز دنیا بهره‌مند هستند. به همین سبب ترخیص در امارات گزینه مناسبی برای تجار به حساب می‌آید.


مطالعه بیشتر درباره ترخیص کالا از گمرک


نکته قابل توجه این است که بیشترین صادرات امارات از فرودگاه دبی و راه‌های دریایی به اقصی نقاط دنیا انجام می‌شود.

از طرفی غالب تجارت‌های بزرگ بین کشورهای کره جنوبی، کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین، در دبی صورت می‌گیرد و تجارت با دبی برای تجار ایرانی نیز با مزایا و سود همراه است.

مزایای واردات از دبی

بررسی مزایای واردات از دبی؛ مالی و تجاری

علاوه بر مواردی که ذکر شد، واردات از دبی سود فراوان به همراه دارد و مقرون به صرفه نیز هست. دانستن این نکات باعث می‌شود دبی یکی از مقصدهای اصلی برای واردکنندگان ایرانی باشد و ندانستن آن هم منجر به از دست رفتن فرصتی بسیار عالی برای خرید و واردات و کسب سود است. در ادامه به مزایای واردات از دبی می‌پردازیم:

 • هزینه مناسب واردات از دبی به ایران
 • واردات کالاهای باکیفیت از دبی به ایران
 • واردات از نقاط مختلف دنیا به واسطه دبی
 • امکان مرجوع کردن کالا
 • هزینه پایین ترخیص کالا از دبی و در دبی

هر یک از مزایای ذکر شده مورد توجه واردکنندگان ایرانی قرار گرفته است؛ زیرا کمتر مبدأ خرید و واردات کالایی وجود دارد که هم امکان خرید انواع کالاهای باکیفیت و متنوع را فراهم کند و هم هزینه مناسب واردات و حمل کالا. در ادامه هر یک از این مزایا را توضیح خواهیم داد.


مطالعه بیشتر درباره حمل کالا از دبی به ایران


واردات از دبی کم هزینه و مقرون به صرفه است

 

واردات از امارات به علت مجاورت با ایران، نسبت به واردات از سایر نقاط، کم‌هزینه‌تر است. واردات از دبی و حمل و نقل کالا به ایران و انجام روند ترخیص با هزینه کم و سرعت بالاتری انجام می‌گیرد.

خرید کالاهای باکیفیت و متنوع اروپایی از دبی

خرید کالاهای باکیفیت و متنوع اروپایی از دبی

در حال حاضر امکان خرید و واردات بسیاری از کالاهای باکیفیت به کشور، به علت وجود تحریم‌ها وجود ندارد. واردات از دبی این روند را تسهیل کرده است. درواقع تجار ایرانی با خرید انواع کالاهای باکیفیت اروپایی از بازارهای دبی می‌توانند اقدام به واردات کالا کنند. از کالاهای محبوب وارداتی از دبی می‌توان به واردات قطعات خودرو از دبی، قطعات الکترونیک و… اشاره کرد. همچنین ورود انواع کالاها از تمام نقاط دنیا به امارات بازار دبی را به بازاری پر از اجناس، مواد اولیه و… برای خرید تجار تبدیل کرده است.

واردات از اقصی دنیا به واسطه دبی

نکته دیگر از مزایای واردات از امارات نقش واسطه‌ای دبی برای تجار ایرانی است. بدین صورت که بازرگانان می‌توانند محصولات موردنظر خود را سفارش و سپس خریداری کنند و مقصد دریافت کالا را معرفی کنند و پس از ورود محموله وارداتی به دبی برای ارسال آن به ایران اقدام کنند.

امکان مرجوع کردن کالا

یکی از موارد مهم برای تجار ایرانی امکان مرجوع کردن کالا است. در برخی موارد ممکن است شما از کیفیت کالا خریداری شده راضی نباشید یا کالا دچار نقص باشد. یکی از مزایای واردات از دبی که شرکت راهکار تجارت پایا نیز خدمات آن را ارائه می‌دهد مرجوع کردن کالا در صورت عدم رضایت خریدار به فروشنده است.

هزینه پایین واردات از دبی

طی کردن روند واردات از اقصی نقاط دنیا ملزم به طی‌کردن تشریفات امور گمرکی و پرداخت حقوق گمرکی است؛ واردات از دبی نیز از این امر مستثنی نیست. در سال‌های اخیر اما سیاست‌های تجاری وضع شده در دبی اهمیت واردات و ترخیص کالا از دبی به ایران را دو چندان کرده است. این سیاست‌ها واردات و ترخیص کالا از دبی را نسبت به سایر کشورها راحت‌تر و از نظر اقتصادی به صرفه کرده است. لازم به ذکر است انجام مراحل واردات و ترخیص کالا از دبی طبق قوانین بین‌المللی و قوانین داخلی هر دو کشور انجام می‌شود اما روند واردات همان‌طور که گفته شد کم‌هزینه‌تر است.

هزینه واردات از دبی شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه‌های واردات از دبی مانند واردات از سایر نقاط شامل تعرفه‌های گمرکی، مالیات، بیمه و عوارض گمرکی و… است. اما هزینه‌های واردات دبی نسبت به سایر نقاط به‌صرفه‌تر است. قیمت قطعی هزینه‌های واردات از امارات قابل ذکر در مقاله نیست؛ زیرا هزینه‌ها تغییر می‌کند؛ اما به‌طورکلی هزینه‌های واردات از دبی شامل موارد زیر است:

 • هزینه‌های بیمه کالا
 • هزینه‌های مربوط به حمل و نقل بین المللی کالا
 • هزینه بارگیری کالا در مرزهای تجاری
 • هزینه‌های ترخیص و امور اداری و تشریفات گمرکی
 • هزینه‌های مالیاتی
 • عوارض ورودی کالا
 • هزینه‌های مربوط به تعرفه‌های گمرکی

مطالعه بیشتر درباره بیمه باربری و حمل و نقل بین المللی


هزینه‌های گفته شده مربوط به خرید کالا از مبدأ تا رسیدن کالا به مقصد برای کسب سود خالص است. اگر قصد محاسبه و پرداخت این هزینه‌ها را دارید لازم است که از نوع و دسته بندی کالاهای وارداتی، قوانین و آیین نامه‌های جدید، شرایط اقتصادی کشور و دیگر عوامل آگاهی داشته باشید؛ ما پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی و محاسبه هزینه‌های واردات کالا از دبی با مشاوران بازرگانی شرکت راهکار تجارت پایا برای اعلام دقیق‌تر تعرفه‌های گمرکی و سایر هزینه‌ها به‌صورت کاملاً رایگان مشورت کنید.

واردات از دبی با سرمایه کم

راه‌های واردات از دبی با سرمایه کم و صرفه اقتصادی

واردات از امارات به دلایلی که ذکر کردیم می‌تواند نسبت به واردات از سایر نقاط به‌صرفه‌تر باشد. کم بودن هزینه حمل و نقل، هزینه‌های ترخیص و تنوع محصولات جزو این عوامل‌اند. اما نکته‌ای که باعث می‌شود شما در هزینه‌ها صرفه جویی کنید و متضرر نشوید آگاهی از فوت و فن‌های واردات و تجربه در امر واردات است.

با رعایت نکات زیر امکان واردات با هر سرمایه‌ای برای شما امکان پذیر است.

 1. آگاهی از روند واردات از دبی و کسب اطلاعات و گرفتن مشاوره از افراد کاربلد. با این کار از متضرر شدن در روند واردات از دبی جلوگیری می‌کنید.
 2. دریافت پیش فاکتور از فروشنده برای جلوگیری از متضرر شدن؛ مبلغی که هنگام سفارش کالا به شما اعلام می‌شود ممکن است با هزینه نهایی که باید پرداخت کنید متفاوت باشد؛ بنابراین اطلاع از هزینه تمام شده برای اطمینان از قیمت کالا در ایران بسیار مهم است.
 3. خرید عمده از امارات؛ با رعایت نکات بالا خرید عمده از دبی می‌تواند به کاهش هزینه‌های شما بی انجامد و امکان واردات با سرمایه کم را نیز مهیا کند.
 4. آشنایی با بازار داخلی؛ طبیعتاً بهترین کالا برای خرید و سود کردن کالایی است که بازار خوبی دارد و می‌توان به سرعت آنها را در ایران فروخت.
 5. علاوه بر موارد گفته شده برای واردات با سرمایه کم باید به دنبال کالاهایی باشید که در طی زمان خراب نمی‌شوند (تاریخ انقضا ندارند) و می‌توانید مدت زمان زیادی آنها را در انبار نگهداری کنید.

با رعایت نکات ذکر شده هرچقدر که سرمایه اولیه شما باشد می‌توانید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید و از ضرر کردن جلوگیری کنید. در نهایت با رعایت این نکات امکان واردات با سرمایه کم از دبی نیز برای شما فراهم می‌شود.

ترخیص کالا از دبی

مراحل ترخیص کالا از دبی

ترخیص کالا از دبی یکی از مراحل مهم واردات از دبی است که شامل مراحلی مانند: تعیین قیمت تمام‌شدهٔ کالا، تهیه فاکتور، ثبت سفارش، انجام حواله ارزی و پرداخت هزینه‌های گمرکی و… می‌شود. همچنین فراموش نکنید که قبل از اقدام برای واردات حتماً قوانین تجاری امارات را مطالعه کنید. برای ترخیص کالا از گمرک و واردات کالا از یک کشور به کشوری دیگر ابتدا باید قوانین و مقررات کشور مبدأ و کشور مقصد را بررسی کنید. ما در ادامه به بررسی مراحل ترخیص کالا از دبی برای آشنایی هرچه بیشتر شما با این روند می‌پردازیم:


مطالعه بیشتر درباره ثبت سفارش کالا


آگاه بودن از مشخصات کالا

در قدم اول لازم است تجار اطلاعات کافی از مشخصات فنی و قیمت کالا داشته باشند تا بتوانند در اظهارنامه وارداتی خود مشخصات کالا و قیمت آن را درج کنند.


مطالعه بیشتر درباره اظهارنامه گمرکی


برآورد هزینه کالای وارداتی به کشور

فرایند قیمت گذاری بر روی کالاها و محصولاتی که از دبی وارد کشورمان ایران می‌شوند به عواملی نظیر درصد نیاز افراد جامعه، قیمت پایانی کالا، اوضاع بازارهای داخلی برای بررسی بستر فروش کالا و فصل مناسب فروش آن کالا در بازار بستگی دارد.

افراد و شرکت‌ها بایستی پیش از انجام هرگونه معامله و واردات کالا، از تعرفه‌های گمرکی این کالاها باخبر شوند. لازم به ذکر است که فروشنده نیز وظیفه دارد پیش فاکتور محصول را صادر کند.

تعیین قیمت تمام‌شدهٔ کالا

قیمت تمام‌شدهٔ کالا هنگامی تعیین می‌گردد که بر روی کالای مورد نظر محاسبات گمرکی انجام شده باشد و نیز برگهٔ ترخیص کالا برای آن جنس صادر شده باشد و البته هزینه‌های جابه‌جایی و انبارداری کالا و … نیز لحاظ شده باشد.

تهیه فاکتور

در این مرحله باید فاکتور مربوط به کالای شما را تهیه کنید. این اسناد به شما توسط فروشنده کالا ارائه می‌شود. فاکتور، شامل اطلاعاتی مانند نام کالا، قیمت، تعداد و وزن است.

ثبت سفارش کالا

قبل از اقدام به ترخیص کالا از دبی باید سند ثبت سفارش را در دست داشته باشید. برای ثبت سفارش کالا باید با داشتن کارت بازرگانی به سامانه جامع تجارت ایران به نشانی www.ntsw.ir مراجعه کنید. در مرحله ثبت سفارش آزاد بودن کالا برای واردات، نداشتن تولید داخلی، ممنوعه نبودن و در اولویت منسب بودن کالای شما مورد بررسی قرار می‌گیرد


مطالعه بیشتر درباره کارت بازرگانی


انجام حواله ارزی

پس از مرحله ثبت سفارش کالا نوبت به پرداخت هزینه‌ها است. برای پرداخت هزینه خرید کالا و دیگر هزینه‌های ترخیص کالا شما نیاز به حساب ارزی و ارائه حساب بانک مورد نظر هنگام ثبت سفارش دارید. انجام این مرحله از ترخیص نیز نیاز به داشتن کارت بازرگانی دارد.

حمل کالا  از دبی

پس از انتخاب نحوه بارگیری کالا شما به یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی نیاز دارید تا با توجه به تعهدات ذکر شده بین خریدار و فروشنده در اینکوترمز و پروفرما، هزینه و روش حمل تعیین شود. برای انتخاب روش حمل می‌توانید بنا بر نوع کالا و وزن و حجم آن روش حمل و نقل هوایی، حمل و نقل دریایی و یا زمینی را انتخاب کنید.


مطالعه مقاله اینکوترمز چیست ؟ | مطالعه مقاله پروفرما چیست ؟ 


رهگیری کالا

پس از حمل کالا به گمرک ایران شما باید کالا را رهگیری کنید. رهگیری کالا به طور کل شامل: بررسی زمان رسیدن کالا، زمان حرکت کالا از مبدأ و… می‌شود. این مرحله از ترخیص کالا از دبی را هم شخص خریدار و هم ترخیص‌کار می‌تواند انجام دهد.

پرداخت هزینه‌های گمرکی

در نهایت برای ترخیص بار خود از گمرک نوبت به پرداخت هزینه‌های گمرکی است که شامل مالیات و عوارض، بیمه و… می‌شود. در این مرحله شما باید هزینه‌های مربوط را به گمرک مربوطه جهت ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی یا ترخیص کالا از گمرک بوشهر و یا ترخیص کالا از گمرک بندر عباس و… را پرداخت کنید.

 

در نهایت توصیه می‌شود که برای ترخیص کالا از خدمات یک ترخیص کار دبی که تجربه کافی دارد استفاده کنید. این شرکت‌ها معمولاً از تیم‌هایی تشکیل شده که از متخصصین در زمینه ترخیص کالا برخوردارند و با دانش خود در این زمینه به شما در انجام مراحل ترخیص کالا کمک خواهند کرد. شرکت راهکار تجارت پایا یکی از همین شرکت‌های ترخیص کار است که با بیش از بیست سال سابقه در زمینه ترخیص از کشورهای مختلف و به طور تخصصی ترخیص از دبی در این مسیر می‌تواند کمک شایانی به شما کند.

مزایای ترخیص کالا در دبی

توضیح دادیم که واردات از امارات به دلایلی به اصلی ترین گزینه های تجاری برای انجام تجارت تبدیل شده است. سهولت روند ترخیص در امارات جزو همین دلایل است. به طور کی انجام فرایند ترخیص می تواند با دشواری های اجتناب ناپذیر همراه باشد به همین علت استفاده از کمک شرکت ترخیص کالا در دبی در این مسیر مزیت مهمی محسوب می شود. در ادامه به مزایای ترخیص در دبی میپردازیم:

 • مرز جغرافیایی نزدیک با کشور ما
 • برخورداری از بزرگ‌ترین مرز دریایی
 • استفاده از گمرکات دبی برای ترخیص کالاهای اروپایی که اجازه داد و ستد با کشور ما را ندارند.
 • تعرفه گمرکی مشخص
 • نقل و انتقالات سریع وسیله مرزهای تجاری (دریایی، زمینی و هوایی)
 • واردات انواع کالا از طریق تجارت با تجار عربی در دبی
 • تأمین مواد اولیه مورد نیاز تولیدی‌های در دبی
 • فعالیت اکثر برندهای مطرح دنیا در دبی
 • ارتباط با کشورهای اروپایی و آمریکایی جهت تهیه اجناس
 • نظارت بر اصل بودن کالاها

دلایل ذکر شده هم به علت روابط تجاری حسنه ایران و امارات و هم نزدیکی جغرافیایی این دو کشور به یکدیگر باعث رونق واردات و صادرات با دبی شده است.

روش های ترخیص از دبی

ترخیص کالا از دبی به چند شیوه امکان پذیر است. روش ترانشیپ کالا از دبی، کراس استافینگ، ری اکسپورت یا صادرات مجدد و واردات قطعی. در ادامه به توضیح هر یک از این چند روش به صورت مجزا خواهیم پرداخت. حالا به سراغ تشریح چهار روش ذکر شده می‌رویم.

ترانشیپ کالا از دبی و کراس استافینگ

ترانشیپ چیست؟ این لغت به معنای حمل و نقل محموله به مقصد میانی و سپس به مقصد اصلی است. این نوع حمل و نقل زمانی صورت می‌گیرد که هیچ مسیر مستقیمی به مقصد وجود نداشته باشد. یکی از دلایل انجام این کار، تغییر وسیله حمل و نقل در طول سفر است به‌عنوان‌مثال بارها از کشتی تخلیه و به کشتی دیگر منتقل می‌شود. دلیل دیگر ادغام محموله‌های کوچک‌تر به یک محموله بزرگ و با به عکس تقسیم یک محموله بزرگ به محموله‌های کوچک‌تر است.

در ترانشیب همان کانتینر ورودی به ایران ارسال می‌شود در این حالت کلیه عملیات توسط لاین کشتیرانی انجام می‌شود و عملیات گمرکی لازم نیست. طبق حالت کراس استاف کانتینر ورودی به منطقه آزاد جبل علی یا cfs انتقال و محتویات در کانتینر جدیدی با همان چیدمان کانتینر ورودی بارگیری می‌گردد. تفاوت کراس استافینگ و ترانشیپ در جابه‌جایی کانتینر و خود بار است. در ترانشیپ خود کانتینر جابه‌جا میشود و در کراس استافینگ محتوای آن. کراس استافینگ برای کالاهایی که اجازه ندارند مستقیم به کشور وارد و از دبی ترخیص شوند، مناسب است. واردات از دبی به هر دو روش امکان پذیر است.

ری اکسپورت یا صادرات مجدد re-export

در این حالت کالا ترخیص شده از دبی و عوارض گمرکی که معمولاً ۵ درصد ارزش می‌باشد، پرداخت می‌گردد. در ری اکسپورت کالا می‌تواند تا ۶ ماه در انبارهای دبی نگهداری شود و در زمان صادرات با لنج یا کانتینر جابه‌جا گردد. طبق این شرایط عوارض پرداخت شده عودت داده می‌شود. یعنی زمانی که شما کالا را خارج کرده و برگه خروج از انبار را در اختیار عوامل گمرکی در دبی قرار می‌دهید می‌توانید وجه ضمانتی خود را که پرداخت کرده بودید پس بگیرید. در این حالت مالیات ارزش افزوده هم لازم نیست. ترخیص از دبی به روش صادرات مجدد برای کسانی که به زمان بیشتری برای واردات کالای خود نیاز دارند، گزینه مناسب و کارآمدی است. زیرا که اگر شما فرصتش را داشته باشید می‌توانید با صرف هزینه کمتری کالای خود را ترخیص کنید.

ترخیص کالا از دبی به روش واردات قطعی

در این حالت کالا با پرداخت ۵ درصد عوارض و ۵ درصد مالیات ارزش افزوده ترخیص قطعی می‌گردد و سپس می‌توان کالا را در داخل دبی معامله کرد و یا دوباره صادر نمود. در صورت صادرات ۵ درصد حقوق گمرکی عودت داده نمی‌شود ولی میتوان مالیات را پس گرفت. این روش در ترخیص کالا از دبی مناسب افرادی است که قصد در دارند داخل خاک امارات ترخیص را نهایی و کالا را برای خود کنند. دلیل آن نیز به هر شکلی قابل قبول است. اگر قصد دارید کالای خود را قبل از رسیدن به ایران معامله کنید این روش بهترین گزینه برای شماست.

بهترین روش حمل برای واردات از دبی

بهترین روش حمل برای واردات از دبی

برای حمل کالا از دبی به ایران امکان استفاده از دو روش حمل دریایی و هوایی امکان پذیر است. هرکدام از این روش‌ها مزایا و ملزومات خود را دارند. به طور مثال برای حمل کانتینر از دبی امکان استفاده از روش حمل هوایی نمی‌باشد و فقط از طریق حمل دریایی می‌توان آن را حمل کرد. در ادامه به بررسی هر یک از روش‌های حمل به طور جداگانه می‌پردازیم.

حمل دریایی از دبی

حمل دریایی کالا از دبی به ایران یکی از رایج‌ترین روش‌های حمل و نقل برای ارسال کالاهای صادراتی و وارداتی است. در حمل دریایی از دبی، بسته به نوع کالا و حجم آن، از کانتینرهای مختلفی استفاده می‌شود. برای مثال، کانتینرهای ۲۰ فوتی، ۴۰ فوتی، ۴۰ فوتی‌های کنترل شده و ۴۵ فوتی برای حمل کالاهایی با حجم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین، در صورت نیاز به ارسال کالاهای سنگین و بزرگ، از کانتینرهای Flat Rack و Open Top نیز استفاده می‌شود. برای حمل دریایی کالا از دبی به ایران، نیز باید از مسیرهای حمل و نقل دریایی مختلفی استفاده کرد. برای مثال، می‌توان از بندر جبل علی در دبی وارد کانتینرهای حمل کالا شد و سپس با استفاده از خطوط حمل و نقل دریایی مختلفی مانند خطوط مرسین، خطوط ام‌اس‌سی و… به بنادر مختلف ایران مانند بندر شهید رجایی، بندر بوشهر و بندر امام خمینی ارسال کرد.

یکی دیگر از مواردی که هزینه واردات از دبی را کاهش می‌دهد و از گزینه‌های مهم برای واردات با سرمایه کم از دبی می‌باشد استفاده از روش حمل دریایی برای واردات از دبی به ایران است. در میان روش‌های حمل بار، روش دریایی محبوب‌تر است.

حمل هوایی از دبی

استفاده از روش حمل هوایی برای کالاهای عادی توصیه نمی‌شود؛ زیرا گران‌تر است. اگر قصد واردات با سرمایه کم دارید و عجله‌ای نیز برای دریافت سفارشتان ندارید، می‌توانید روش حمل دریایی را انتخاب کنید. با حمل دریایی زمان حمل و نقل کالای شما افزایش می‌یابد؛ اما هزینه مورد نیاز برای واردات از دبی تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

واردات چمدانی از دبی

واردات چمدانی در واقع همان واردات محصولات خریداری شده توسط مسافران از کشور امارات به ایران است. معمولا افرادی که به دلایل مختلفی مکررا به کشور امارات سفر میکنند، به واردات چمدانی رو می آورند. منطقی است که در این روش از واردات کالا، محصولات کم حجم و قیمت مناسب وارد کشور شود. برتری قابل توجه این روش از واردات کالا، عدم نیاز به پرداخت هزینه های گمرکی است و مسافر میتواند کالا را به عنوان بار همراه خود، به راحتی، با کمترین هزینه و بالاترین سود وارد کشور کند.

طبق قوانین و مقررات گمرکی، محصولی که مسافر به عنوان بار خود وارد کشور می‌کند، باید نیاز شخصی باشد و جهت ترخیص بار باید به گمرک ثابت کند که محصول مورد نظر فقط برای استفاده شخصی است و هیچ کارکرد تجاری ندارد. تجارت چمدانی هنگامی یک عمل غیر قانونی محسوب می‌شود که فردی از طریق سهمیه مسافری خود، یک محصول با کارکرد تجاری ترخیص کند.

مشکلات قانونی واردات چمدانی از دبی

در قانون واردات و گمرک ایران چیزی به نام تجارت چمدانی وجود ندارد؛ قانون، تجارت چمدانی را با نام کالای همراه مسافر از خارج از کشور می‌شناسد. به گفته عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، به دلیل در نظرگرفتن حقوق و امکانات برای مسافرین، برخی افراد بدون پرداخت گمرک و با استفاده از قانون مربوط به حقوق مسافرین؛ اقدام به واردات کالا با چمدان می‌کنند که خلاف قانون هم نیست.


مطالعه بیشتر درباره کالای مسافری و قوانین آن


 البته این نوع از تجارت می‌تواند آثار منفی مانند کلاهبرداری، قاچاق و تقلب را به همراه داشته باشد. مهم‌تر از همه به دلیل اینکه نظارتی بر واردات کالاهای چمدانی وجود ندارد، درصد ورود کالاهای غیر اصل و تقلبی به کشور افزایش پیدا می‌کند.

واردات از دبی چه نکاتی دارد؟

علاوه بر مزایایی که راجع به واردات از دبی گفتیم تجارت با امارات نیازمند آشنایی با قوانین گمرکی این کشور و آگاهی از مشکلات احتمالی است. کشور امارات در زمینه اعمال قوانین سخت‌گیرانه عمل می‌کند و انجام یک تجارت خوب مستلزم رعایت نکات زیر است:

 • آشنایی با قوانین کشور امارت متحده عربی و شرایط تجارت در دبی قبل از اقدام
 • بررسی بازار فروش کالا برای کسب حتمی سود
 • خرید از نمایندگی‌های معتبر شرکت‌های خارجی زیرا کالاهای غیر استاندار در بازار دبی زیاد است
 • حمل کالا از بندر دبی از طریق لنج‌های باری در بندر دبی و حمل کالا با کانتینر
 • توجه به کیفیت کالا و نیفتادن در دام ارزان بود
 • در نظر گرفتن تأخیر در حمل
 • استفاده از شعب بانک‌های صادرات و ملی در دبی برای انجام امور ارزی
 • استفاده از از روش اعتبار اسنادی برای واردات کالا

رعایت تمامی این نکات از متضرر شدن شما جلوگیری کرده و می‌تواند سود خوبی را به همراه داشته باشد؛ چون همان‌طور که گفتیم واردات از دبی به علت سود دهی بالا یکی از مبدأهای محبوب واردکنندگان ایرانی است. پس اشتباه نکردن در این مسیر بسیار مهم است. شرکت راهکار تجارت پایا در تمامی نکات ذکر شده متخصص می‌باشد و هم توانایی انجام خرید کالا و هم واردات ترخیص کالای مورد نظر شما را دارد.

ترخیص کالای وارداتی از دبی به کمک ترخیصکار گمرک :

شما می‌توانید با بکار‌گیری ترخیصکار گمرک، کالای خود را با کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه از گمرکات ایران ترخیص کنید . ترخیصکار گمرک بواسطه آگاهی نسبت به قوانین گمرکی ، موقعیت و مزیت های گمرکات و  تجربه کاری می‌تواند از هدر رفت هزینه و زمان جلوگیری کرده و راندمان تجارت و بازرگانی را دوچندان کند . مجموعه راهکار تجارت پایا با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در امر ترخیصکاری ، مفتخر است که تمام امور ترخیص کالا از گمرک را  با بالاترین کیفیت و کم ترین هدر رفت هزینه برعهده گرفته و به سرانجام برساند.

سخن پایانی

همان‌طور که ذکر کردیم دبی جز مسیرهای برتر در صادرات کالا به ایران می‌باشد و به همین دلیل واردات از دبی به ایران رشد سه برابری داشته است. از دلایل این امر هزینه‌های کمتر ترخیص کالا از گمرکات دبی به دلیل عدم دریافت حقوق گمرکی کالا در هنگام ورود به دبی است. واردات از امارات علاوه بر ارائه فرصت‌های کسب و کار، می‌تواند به رشد اقتصادی و سودآوری منجر شود. کالاهایی که تجار ایرانی وارد کشور می‌کنند و از سود حتمی آن مطلع‌اند کالاهایی با حاشیه سود بالاست؛ از جمله: قطعات خودرو، لوازم خانگی و… . با این حال، واردات دبی به ایران با موانعی نیز مانند مشکلات گمرکی، نوسانات نرخ ارز و… روبه رو است به همین دلیل ارائه راهکارهایی توسط متخصصین مجرب این حوزه برای پیشگیری از موانع و تسهیل فرایند واردات بسیار مهم است و استفاده از مشاوره گمرکی و ترخیص کالا پیشنهاد می‌شود.مجموعه راهکار تجارت پایا با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه تجارت و بازرگانی آماده است که در کنار شما بازرگانان و تجار گرامی کشور ، فعالیت های بازرگانی را تسهیل کرده و اقدامات لازم را در جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه های مالی ، به عمل آورد .

 

جهت مطالعه بیشتر درباره شرایط و چگونگی ترخیص کالا از سایر گمرکات میتوانید از لینک های زیر اقدام کنید : 
ترخیص کالا از گمرک شهریار 

ترخیص کالا از گمرک غرب تهران

 

سوالات متداول

۱- بهترین کالا برای واردات از دبی چیست؟

کالاهای وارداتی از دبی متنوع‌اند. هریک سود مختص به خود را دارد. اما به طور کلی واردات قطعات خودرو، لوازم جانبی موبایل و… پرسودترین‌ها محسوب می‌شوند.

۲- واردات از امارات چقدر طول می‌کشد؟

زمان واردات کالا از دبی با توجه به نوع کالا و روش حمل متفاوت است. واردات و ترخیص از دبی از ۳ الی ۳۰ روز متفاوت است.

۳- کم‌ترین سرمایه برای واردات از دبی چقدر است؟

برای واردات از دبی روش‌هایی وجود دارد که واردات با سرمایه کم را نیز امکان پذیر می‌کند. مانند واردات چمدانی. ولی در کل باتوجه‌به نوع کالا و تعداد کالا و… سرمایه مورد نیاز از کم به زیاد متغیر است.

۵- چگونه محصولاتی که می‌خواهم از دبی وارد کنم را پیدا کنم؟

پیدا کردن محصولات از طریق اینترنت و سایت‌هایی مانند Alibaba، Global Sources و… و روش‌های دیگری مانند شرکت در نمایشگاه‌های تجاری و بازدید از بازارهای واقع در دبی امکان پذیر است.

۶- واردات از امارات به ایران محدودیت دارد؟

برخی کالاها برای واردات از دبی در لیست تحریم‌ها قرار دارد و برخی دیگر نیز مشمول قوانین گمرکی ایران می‌شود. اطلاع از این کالاها برای واردات حیاتی است.

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

Picture of محمود زارعی
محمود زارعی

به بسیاری از واردکنندگان، تولید کنندگان و صادرکنندگان خدمات رسانی کرده ام. در این وبسایت تجربیات 20 ساله من در حوزه ترخیص کاری و گمرک در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در واردات، صادرات و ترخیص کالا با چالش مواجه نشوید. سعی شده در تمامی مطالب سایت حداکثر نکات اشاره شود، ولی اگر نکته ای برای شما سوال است، حتما در قسمت کامنت ها بپرسید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهم داد.

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رسول
11 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام وقت بخیر
ممنونم از مقاله ی جامعتون
میخواستم بپرسم حداقل سرمایه لازم برای واردات لوازم الکتریکی از دبی چقدر هستش؟

محمد
11 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام
در رابطه با واردات چمدانی میخواستم بپرسم شرایط واردات چمدانی تلفن همراه به چه صورت هستش؟

منوچهر
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام
آیا در واردات چمدانی ده عدد کاپشن و دوعدد اسکوتر وسه عدد لپ تاپ رو میتونم بیارم؟
یه قطعه کوچیک از خودرو هم میشه؟؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
9 ماه قبل
پاسخ به  منوچهر

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

جواد
6 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

میتونیم بدون کارت بازرگانی مقدار کمی مثلا به ارزش ۲۰۰میلیون کالا وارد کنیم؟؟!؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
6 ماه قبل
پاسخ به  جواد

سلام وقت بخیر.
خیر بدون کارت بازرگانی امکانش نیست

علیرضا
6 ماه قبل

با سلام و عرض ادب
چطور میتونم یه کالایی در حوزه مواد غذایی به دبی صادر کنم؟ امکان ارتباط غیر حضوری با فروشندگان عمده مواد غذایی در دبی هست؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
6 ماه قبل
پاسخ به  علیرضا

سلام وقت بخیر 🌹
باید حضوری تشریف ببرید مذاکره کنید با توزیع کننده ها و فروشگاه های زنجیره ای

شماره تماس

021-28111121