Search
Close this search box.
لوگو شرکت راهکار تجارت پایا
Search
Close this search box.

ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک شخصی حقیقی یا حقوقی است که بر تمامی قوانین و امور گمرکی آگاه بوده و با گرفتن وکالت از واردکننده، نسبت به پروسه ترخیص کالا از گمرک اقدام می‌کند.
ترخیص کار گمرک با آگاهی کامل از تعرفه های گمرکی، نرخ عوارض ورودی و تسلط کامل بر قوانین تجارت بین المللی، کالای واردشده را در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه موردنیاز ترخیص می‌کند.
درصورتی که فرآیند ترخیص کالای وارد شده به طول بیانجامد؛ صادر کننده و وارد کننده کالا از این بابت خسارت خواهند دید؛ چرا که هزینه‌های مربوط به انبار داری و نگهداری کالا در گمرک بسیار سرسام آور بوده و واردکننده مجبور است تا با افزایش قیمت کالاهای وارداتی، هزینه‌های گمرکی را به نحوی جبران کند. با توجه به مطالبی که گفته شد لازم است برای انجام سریع‌تر فرآیند ترخیص کالا، از ترخیص کار متبحر و با تجربه در این زمینه بهره گرفت.
شرکت بازرگانی راهکار تجارت پایا با داشتن 20 سال سابقه در زمینه ترخیص کالا از گمرک، و همچنین داشتن سابقه همکاری‌های موفق متعدد با گمرکات مختلف از جمله بندر عباس، فرودگاه امام، بوشهر، بازرگان و … آمادگی 100 درصدی خود را برای ترخیص کالا اعلام کرده و این اطمینان را به وارد کننده می‌دهد که کالای وارداتی وی را با کمترین هزینه و زمان ممکن از گمرک ترخیص کند. در ادامه وظایف، ویژگی‌ها و هزینه ترخیص کار گمرک را بررسی خواهیم کرد. با راهکار تجارت همراه باشید.

ترخیص کار گمرک

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

واژه ترخیص کار به چه معناست؟

در مرحله اول اینطور بگوییم که ترخیصکار گمرک شخصیتی حقیقی یا حقوقی است که از جانب صاحب کالا وکالت می گیرد تا کالای وارداتی او را از گمرک ترخیص کند. درواقع ترخیص کار گمرک فردی است که تخصص و دانش کافی در زمینه انجام امور گمرکی که گاهی بسیار پیچیده است را داراست. این فرد که گاهی به نام حق العمل کار نیز شناخته می شود با داشتن کارت بازرگانی از جانب وارد کننده یا صادر کننده با تنظیم یک قرار داد اقدام به انجام تمامی مراحل ترخیص کالا می کند.

استفاده از یک ترخیص کار گمرک از جهت داشتن کارت بازرگانی و ترخیص سریع و به موقع کالا حیاتی است. زیرا یکی از نکات مهم در روند خرید و واردات کالا تزریق به موقع کالای وارداتی به بازار فروش برای کسب حداکثر سود است؛ در صورت بروز هرگونه مشکل و نبود تجربه این امر محقق نخواهد شد و تجارت بازرگانان به مشکل خواهد خورد. بنا بر دلایل ذکر شده استفاده از ترخیص کاران گمرک پیشنهاد می‌شود.

انواع روش‌های ترخیص کالا توسط ترخیص کار گمرک

شخص ترخیص کار یا شرکت‌های ترخیص کالا از گمرک به طور کلی با توجه به مذاکره با صاحب کالا به دو نوع فرایند ترخیص را انجام می‌دهند؛ این دو روش به شرح زیر است:

 • ترخیص کار کارمزدی

انتخاب روش کارمزدی توسط اشخاصی امکان پذیر است که شرایطی را دارا باشند و سپس قرارداد را با ترخیص کار مورد نظر بسته و اقدام به ترخیص کالا خود کنند. این شرایط عبارت‌اند از:

   • صاحب کالا دارای کارت بازرگانی باشد.
   • ثبت سفارش خود را انجام داده باشد.
   • کارهای بانکی مربوطه را انجام داده باشد.
   • کالایی که خریداری نموده را تا یکی از بنادر حمل کرده باشد.

در این صورت صاحب کالا موظف است یک شخص ترخیص کار یا یک شرکت ترخیص کار را یافته، کل کالای خود را اظهار کند. میزان کارمزد بین ترخیصکار و صاحب کالا به‌صورت توافقی تعیین می‌شود.

در این روش همه هزینه های جاری توسط صاحب کالا پرداخت می شود که این هزینه ها شامل موارد زیر می شوند:

   • هزینه گمرکی
   • مالیات ۴%
   • عوارض بندری
   • هزینه‌های جانبی جهت اخذ مجوز

اگر شما هم شرایط بالا را دارا هستید و فقط برای ترخیص کالای خود به ترخیص‌کار نیاز دارید پس از انجام مراحل مذکور می‌توانید با ترخیص کاران شرکت راهکار تجارت پایا تماس گرفته و ترخیص کالا خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

 • ترخیص فیکس یا پیمانکاری

زمانی که صاحب کالا شرکتی را به عنوان پیمانکار برمی‌گزیند و کل فرایند کار ترخیص خود را برعهده شرکت ترخیص کالا به عنوان پیمانکار قرار می‌دهد.

شرکت ترخیص کار، خود دارای کارت بازرگانی است و حتی گاهی اوقات بسته به شرایط در فرایند خرید نیز دخیل است. در این روش، کار به این صورت است که صاحب کالا پکینک کالا را به شرکت پیمانکار تحویل می‌دهد. شرکت نیز پس از برآورد، هزینه را اعلام می‌نماید. در این صورت صاحب کالا صرفاً کار خرید و حمل تا یکی از بنادر را انجام می‌دهد و مابقی مراحل از بندر تا انبار صاحب کالا با شرکت ترخیص کار است.

تمامی این هزینه‌ها بر عهده شرکت ترخیصکار است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • ترخیصیه از زمان ورود کالا به بندر
 • کارت بازرگانی
 • کرایه حمل بار
 • پرداخت گمرکی و…

کدام شیوه ترخیص به نفع صاحب کالاست ؟

شیوه دوم یعنی ترخیص فیکس پیشنهاد ماست که در ادامه به چرایی آن می پردازیم؛ در صورتی که شرکت ترخیصکار معتبر باشد و قراردادی با مفاد درست بین صاحب کالا و شرکت پیمانکار بسته شده باشد، شرکت ترخیصکار در همان ابتدا اقدام به اخذ مجوز ثبت سفارش خواهد کرد. با توجه به تعهد فی ما بین و اخذ مجوز ثبت سفارش قبل از حرکت محموله، موارد زیر برعهده ترخیص کار است:

 • بالا و پایین شدن قیمت ها
 • تاخیرها
 • دموراژ کشتی و …

به همین دلیل انتخاب این نوع ترخیص کار بیشتر پیشنهاد می شود و با کمترین چالش و ریسک مالی همراه خواهد بود.

مزایای ترخیص به صورت فیکس

مزایای ترخیص به صورت فیکس توسط شرکت ترخیص کالا چیست؟

انتخاب ترخیص کار فیکس و سپردن تمامی روند واردات و ترخیص کالا به شخص یا شرکت ترخیص با مزایای زیادی همراه است؛ از جمله:

 • اشراف بیشتر شرکت ترخیص کار به نوع کالاهای ممنوعه
 • اولویت‌بندی‌ها
 • مقبولیت کیفیت کالاها
 • نحوه چیدمان در کانتینر
 • مشاوره در صدور بارنامه
 • کمک به اخذ مجوزهای مربوطه به دلیل شناخت بهتر قوانین
 • آشنایی ترخیص کار به گمرکات تخصصی کالا
 • آشنایی به گمرکاتی که تخفیفات مناطق محروم دارند (چابهار، بوشهر، خرمشهر، بندر انزلی)
 • اشراف به نوع وسیله حمل از گمرک‌ها تا انبار مقصد با توجه به وزن و سایز محموله

گاهی افرادی که اقدام به واردات و ترخیص کالا می‌کنند با پیچ و خم‌های این فرایند آشنایی ندارند و ترجیح می‌دهند با پرداخت هزینه و سپردن کار به یک ترخیص کار حرفه‌ای از دردسرهای این روند اجتناب کنند و به کسب سود بپردازند.

معایب ترخیص به صورت فیکس چیست؟

در صورتی که مفاد قرارداد به درستی نوشته نشده باشد شرکت ترخیص کار باعث ایجاد ضرر و زیان برای صاحب کالا خواهد شد. در این در صورت متعاقباً ترخیص کالا اثرات سویی برای صاحب کالا به وجود خواهد آورد.

تفاوت ترخیص کار حق العملکار با ترخیص کار گمرک

شاید به ظاهر ترخیص ‌کار و حق ‌العملکار با هم تفاوتی نداشته باشند، اما در واقع این‌طور نیست. اگر یک ترخیص ‌کار گمرک بتواند مجوز و پروانه‌های ذکر شده را دریافت کند، به عنوان حق‌العملکار گمرک شناخته می‌شود. در واقع حق‌العمل‌کار شخصیتی است که به نیابت از شخص یا شرکت دیگر، عملیات مشخصی را انجام می‌دهد و در ازای آن، مزد یا حق‌العمل دریافت می‌کند.

باید توجه داشت که حق‌العملکار نماینده نیست و وکالت ندارد در مقابل شخص یا شرکت نماینده دارد. کسی که نمایندگی یا وکالت دارد، با نام موکل خود معامله می‌کند. اما حق‌العملکار که نمایندگی دارد، با نام خودش وارد معامله شده و نام آمر خود را کتمان می‌کند.

روش اعتبارسنجی یک شرکت معتبر ترخیصکار گمرک چیست؟

مورد دیگری که برای انتخاب شرکت ترخیص کار مطمئن می توانید انجام دهید این است که می بایست کارت بازرگانی شرکت ترخیص کار یا فرد ترخیص کار را در سامانه اداره مالیات بر ارزش های افزوده بررسی نمایید و به این که آیا این شرکت مشکلات مالیاتی دارد یا خیر؟ چند سال سابقه پرداخت مالیات دارد و غیره واقف شوید زیرا شرکتی (کارت بازرگانی) که چندین سال سابقه پرداخت مالیاتی دارد قطعا معتبرتر از شرکتی است که تازه شروع به کار کرده است.
در پایان اینگونه نتیجه می گیریم که شرکت ترخیصکار گمرک می تواند از ابتدا تا انتهای کار، صاحب کالا را همراهی کند و به دلیل اشراف بیشتر به موضوع ترخیص و قوانین مرتبط با آن کار را با روند بهینه تری پیش ببرد. به آن شرط که قراردادی اصولی با مفادی درست با توجه به آنچه در مقاله بالا ذکر شد بین صاحب کالا و ترخیص کار گمرک منعقد گردد.

شرایط دریافت کارت بازرگانی توسط ترخیصکار حق العمالکار

همان‌طور که گفتیم انجام مراحل ترخیص کالا توسط شخصی امکان پذیر است که کارت بازرگانی داشته باشد. همه افراد بنا بر شرایطی که ذکر خواهیم کرد امکان دریافت این کارت را ندارند و یکی از دلایل مراجعه افراد به شرکت‌های ترخیص کاری همین موضوع است. چه کسی می‌تواند کارت بازرگانی دریافت کند؟

 1. سن بالای ۲۵ سال باشد
 2. از اتباع ایران باشد.
 3. عدم سو سابقه و انجام عملیات های قاچاق
 4. نباید دارای شغل دولتی باشد.
 5. قبولی در آزمون در گمرک جهت دریافت کارت بازرگانی
 6. مدرک تحصیلی حداقل دیپلم دبیرستان
 7. پذیرفته شدن در امتحان قانون امور گمرکی و آیین‌نامه آن

یک ترخیص کار گمرک با دارا بودن شرایط بالا صاحب کارت بازرگانی است و اقدام به تجارت در زمینه واردات و صادرات می‌کند. تمامی مراحل ترخیص کاری از ثبت سفارش و مراجعه به گمرک جهت ترخیص مستلزم در دست داشتن این مدرک است.

تفاوت ترخیص کار حق العملکار با ترخیص کار گمرک

ویژگی‌های یک ترخیصکار گمرک با تجربه

در حال حاضر ترخیص کار گمرک به وفور یافت می‌شود و شرکت‌های ترخیص کاری نیز به تعداد بالا در کشور در حال فعالیت‌اند. اما انتخاب یک ترخیص کار ماهر نیازمند توجه به سوابق و دست آورد های آنان است. برای انتخاب یک ترخیصکار پیشنهاد می‌کنیم به ویژگی‌های زیر دقت کنید:

 • دریافت مجوز در رابطه با صادرات و واردات کالا
 • انجام پروسه ترخیص در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه
 • آگاهی از شرایط و قوانین فرایند ترخیص کالا
 • صادق، امانت‌دار و مورد اعتماد
 • ارائه کلیه فیش‌های پرداختی و هزینه‌های انجام شده در گمرک
 • ارائه مشاوره رایگان به افراد در زمینه تعرفه کالاها، بررسی ارزش کالاهای وارداتی و صادراتی و…
 • داشتن سابقه در زمینه انجام فعالیت‌های بازرگانی
 • به روز کردن اطلاعات و دانش خود در زمینه قوانین و آئین‌نامه‌های جدید
 • دارا بودن کارت بازرگانی در صورتی که ترخیص کار حق العمل کار باشد.

مشخصه‌های برجسته یک ترخیص کار حرفه علاوه بر تسهیل فرایندهای گمرکی، به پیشرفت کسب و کار شما کمک می‌کنند. خصوصیات بالا برای انتخاب بهترین ترخیص کار گمرک یا شرکت ترخیص کالا در فرایندها و معاملات تجاری مهم خواهند بود.

ویژگی‌های ترخیصکار گمرک

مفاد قرارداد برای جلوگیری از خسارت به صاحب کالا کدام‌اند؟

 • مالکیت کالا: یک بند مهم در قرار داد بین صاحب کالا و شرکت پیمانکار باید وجود داشته باشد در این بند ذکر شده است که شرکت ترخیص کار، مالک کالا نیست؛ بلکه کالا صرفاً برای انجام فرایند پیمانکاری ترخیص در اختیار شرکت ترخیص کار قرار گرفته است.
 • بند تأخیر: شرکت ترخیص کار در ابتدای کار و با توجه به شرایط، مدت زمانی را برای ترخیص کالا تعیین می‌کند در صورتی که کالا در مدت تعیین شده ترخیص نشود، صاحب کالا می‌تواند زیان تأخیر را از شرکت پیمانکار دریافت کند.
 • اظهار صحیح کالا: بند بسیار مهم دیگری است که باید در مفاد قرارداد ذکر شود که از اظهار خلاف واقع در شرکت ترخیص کار جلوگیری شود.

اظهار خلاف واقع چیست؟

زمانی که دو کالا با گمرکی های متفاوت ( کم و زیاد ) داشته باشیم، ممکن است شرکت ترخیص کار تعداد گمرکی این دو تا کالا را جابه‌جا اظهار نماید. در این صورت مشکلات زیادی در فرایند ترخیص بوجود خواهد آمد

بند “تاکیدی”بین صاحب کالا (واردکننده) و شرکت ترخیص کار ارائه دقیق بسته بندی کالا و پروانه الکترونیک کالا بر حسب بسته بندی اولیه است

شرکت ترخیص کالا از گمرک

 هزینه‌ ترخیص کار گمرک برای ترخیص انواع کالا چه میزان است؟

شرکت ترخیص طبق داده‌ها ابتدا مأخذ کالا را درمی‌آورد.

(نام دیگر مأخذ حقوق ورودی می‌باشد: به میزان درصدی از کل ارزش فاکتور که با توجه به مقدار تعیین شده توسط وزارت صمت در ابتدای هر سال به روز می‌شود می‌گویند. این هزینه به عنوان گمرکی باید از طریق صاحب کالا پرداخت شود.)

سپس ارزش کالای مد نظر را در سامانهٔ  TSC به دست می‌آوریم. کار این سامانه  ارزش گذاری روی کالاها می‌باشد. سپس مشخص می‌کنیم که پکینگ مشتری ما  با حجم ۴۰CBM و ۱۵ هزار کیلو وزن به همراه فاکتور دارای چه هزینه‌هایی می‌باشد؟

 • هزینهٔ گمرکی
 •  مجوزها
 • هزینه‌های جانبی

بعد از بررسی این موارد می‌توانیم قیمت نهایی را به مشتری اعلام نماییم. اگر مشتری به ما تأیید داد می‌توانیم استارت بزنیم.

انواع راه‌های حمل کالا توسط شرکت ترخیص

پس از اینکه کالای مورد نظرتان را از کشور مقصد خریداری کردید برای حمل از طریق راه‌های زیر می‌توان اقدام کرد:
• راه دریایی.
• راه هوایی و ارسال به فرودگاه‌هایی که دارای کارگو هستند.
• مرز زمینی بازرگان مخصوص خریدهای از اروپا.

مراحل ترخیص کالا توسط ترخیص کار

۱.بررسی ممنوعیت کالا

شرکت ترخیص ابتدا نیاز به بررسی ممنوعیت کالای مد نظر دارد. برای این بررسی از مشتری می‌خواهیم تا Hs code کالایش را در صورت دارابودن آن به ما بدهد. امکان دارد مشتری از HS CODE اطلاعی نداشته باشد و یا فروشنده آن را به مشتری ندهد. شرکت ترخیص می‌تواند این کد محصول را برای شما پیدا کند. سپس طبق packing list که شامل اطلاعات بار است و invoice که فاکتور قیمت کالاست (هر دو را باید از مشتری دریافت کنیم) روند کار صدور مجوز را شروع می‌کنیم. اول چک می‌کنیم ببینیم واردات آن آزاد است یا ممنوع؛ اگر آزاد بود ادامهٔ روند کار ترخیص را انجام می‌دهیم.

۲.مجوز واردات از اداره بازرگانی کشور

ابتدا در سایت ntsw.ir پیش فاکتور مربوط به کالا را ثبت کرده و اقدام به اخذ مجوز بازرگانی مربوطه می‌کنیم. در این مرحله توسط کارت بازرگانی شرکت وارد کننده کالا اقدام به گرفتن مجوز و ترخیص کالا از گمرک مد نظر خواهیم کرد. در صورت دریافت مجوز مربوطه به مراحل ادامه می‌دهیم.

۳.صدور بارنامه

بارنامه سندی است که در فرایند ترخیص کالا از گمرک توسط شرکت ترخیص به شدت مورد اهمیت است. این سند را می‌توان به افراد دیگری انتقال داد و مالکیت کالا را نشان می‌دهد. پس از تأیید مشتری بارنامه توسط شرکت‌های کشتیرانی صادر شده و برای ما ارسال می‌شود. بارنامه نشان می‌دهد که یک کالا تحویل شرکت حمل و نقل شده تا در مقصدی معین تحویل داده شود.

صدور قبض انبار در پروسهٔ ترخیص

۴.صدور قبض انبار در پروسهٔ ترخیص

پس از اینکه کالا در گمرک بارگیری می‌شود نیاز است تا باید قبل از تحویل آن به مشتری در انبار تخلیه شود که شامل دو حالت است:

 • در صورت حمل با کانتینر در محوطهٔ کانتینری تخلیه می‌گردد.
 • در صورت دارا بودن حجم پایین در انبار تخلیه می‌گردد.

حالا قبض رسید کالا چیست؟ به قبضی گفته می‌شود که پس از تخلیهٔ بار و تطبیق آن صادر می‌شود.

این قبض شامل داده‌های زیر می‌باشد:

 • نام مالک کالا
 • وزن کالاها
 • نوع کالای خریداری شده
 • تاریخ دقیق تخلیه کالا از کشتی
 • نوع بسته بندی
 • تعداد کالا و…

۵.صدور اظهارنامهٔ گمرکی و دریافت کوتاژ

در این مرحله شرکت ترخیص باید مجوز کالا را دریافت کنیم؛ وارد سایت گمرک می‌شویم سپس اظهارنامهٔ گمرکی منتسب به کالایمان را ثبت می‌کنیم. بعد از ارسال کردن اظهارنامه می‌توانیم کد کوتاژ را دریافت کنیم.

مبلغ گمرکی را  واریز کرده و کالا توسط ارزیاب گمرک با حضور نمایندهٔ شرکت ترخیص ظهر نویسی می‌شود. کارشناسان مربوطه در گمرک اظهارنامه را بررسی می‌کند که این بررسی شامل بررسی کد تعرفه، ارزش کالا و …. می‌باشد.

۶.اخذ مجوزهای لازم

بعد از اینکه اظهار نامه گمرکی را توسط شرکت ترخیص ارسال و کوتاژ را دریافت کردیم، با توجه به اینکه کالای ما چه نوع کالایی است تعدادی مجوز برای ما مشخص می‌شود که موظف به دریافت آن هستیم.

بعضی از این مجوزها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • استاندارد
 • تعیین ماهیت
 • وزارت دفاع
 • قرنطینه
 • بهداشت
 • محیط زیست

۷.بارگیری کالاها و ترخیص

 1. بعد از اینکه کارشناس گمرک تأییدیه داد مرحلهٔ بعد صدور مجوز بارگیری می‌باشد.
 2. سیستم گمرک در مراحل قبل یک پروانهٔ گمرکی به ما داده است .
 3. محاسبه عوارض و انبارداری کالا در محوطه بندری
 4. بعد از اینکه موفق شدیم مجوز بارگیری را دریافت کنیم کالای ما در این مرحله بارگیری می‌شود.
 5. سپس به درب خروج گمرک کالا ارسال می‌شود.
 6. کارشناسی که در درب خروج حضور دارد تمامی مراحل اظهار را چک می‌کند و در صورت تطابق مجوز خروج ارسال می‌شود.
 7. شرکت ترخیص در این مرحله کار ترخیص کالا از گمرک شما را به پایان می‌رساند.

۸.حمل کالا به انبار معرفی شده

پس از خروج کالا از گمرک برای کامیونی که مناسب حمل کالا در نظر گرفته شده (این کامیون مورد اعتماد شرکت ترخیص کار می‌باشد.) یک بارنامهٔ بین شهری تهیه می‌شود. در باربری شرکت حمل و نقل، کالا بیمه می‌شود.

کالا پس از ۲۴ الی ۷۲ ساعت پس از خروج از گمرک در انبار معرفی شده، تحویل صاحب کالا می‌شود.

حمل کالا به انبار معرفی شده

صدور اظهار نامه ی گمرکی و دریافت کوتاژ

در این مرحله شرکت ترخیص باید مجوز کالا را دریافت کنیم.

 1. وارد سایت گمرک میشویم
 2. اظهار نامه ی گمرکی منتسب به کالایمان را ثبت میکنیم.
 3. بعد از ارسال کردن اظهارنامه میتوانیم کد کوتاژ را دریافت کنیم.
 4. مبلغ گمرکی را  واریز میکنیم.
 5. کالا توسط ارزیاب گمرک با حضور نماینده ی شرکت ترخیص ظهر نویسی میشود.
 6. کارشناسان مربوطه در گمرک اظهارنامه را بررسی میکند که این بررسی شامل بررسی کد تعرفه، ارزش کالا و …. میباشد.

اخذ مجوزهای لازم

بعد از اینکه اظهار نامه گمرکی را توسط شرکت ترخیص ارسال و کوتاژ را دریافت کردیم، با توجه به اینکه کالای ما چه نوع کالایی است تعدادی مجوز برای ما مشخص میشود که موظف به دریافت آن هستیم.

بعضی از این مجوزها شامل موارد زیر میشوند:

 • استاندارد
 • تعیین ماهیت
 • وزارت دفاع
 • قرنطینه
 • بهداشت
 • محیط زیست
 • و …

بارگیری کالاها و ترخیص

 1. بعد از اینکه کارشناس گمرک تاییدیه داد مرحله ی بعد صدور مجوز بارگیری میباشد.
 2. سیستم گمرک در مراحل قبل یک پروانه ی گمرکی به ما داده است .
 3. محاسبه عوارض و انبارداری کالا در محوطه بندری
 4. بعد از اینکه موفق شدیم مجوز بارگیری را دریافت کنیم کالای ما در این مرحله بارگیری میشود.
 5. سپس به درب خروچ گمرک کالا ارسال میشود.
 6. کارشناسی که در درب خروج حضور دارد تمامی مراحل اظهار را چک میکند و در صورت تطابق مجوز خروج ارسال میشود.
 7. شرکت ترخیص در این مرحله کار ترخیص کالا از گمرک شما را به پایان میرساند.

حمل کالا به انبار معرفی شده

پس از خروج کالا از گمرک برای کامیونی که مناسب حمل کالا در نظر گرفته شده (این کامیون مورد اعتماد شرکت ترخیص کار میباشد.) یک بارنامه ی بین شهری تهیه میشود.

در باربری شرکت حمل و نقل، کالا بیمه میشود.

کالا پسse از ۲۴ الی ۷۲ ساعت پس از خروج از گمرک در انبار معرفی شده ، تحویل صاحب کالا میشود.

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

Picture of محمود زارعی
محمود زارعی

به بسیاری از واردکنندگان، تولید کنندگان و صادرکنندگان خدمات رسانی کرده ام. در این وبسایت تجربیات 20 ساله من در حوزه ترخیص کاری و گمرک در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در واردات، صادرات و ترخیص کالا با چالش مواجه نشوید. سعی شده در تمامی مطالب سایت حداکثر نکات اشاره شود، ولی اگر نکته ای برای شما سوال است، حتما در قسمت کامنت ها بپرسید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهم داد.

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
16 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یوسفی
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

وقتتون بخیر برای ترخیص کانتینر هام در گمرک شهید رجایی به راهنمایی هاتون نیاز داشتم چطور میتونم باهاتون در ارتباط باشم؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  یوسفی

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

جمالی
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام برای واردات میوه به ترخیص کار گمرک نیاز داشتم

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  جمالی

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

امیر
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

برای ترخیص ۵ تا کانتینر لوازم دندانپزشکی چه هزینه ای رو باید پرداخت کنیم؟

مدیر
تیم تحریریه راهکار تجارت
9 ماه قبل
پاسخ به  امیر

سلام وقت بخیر🌹 جهت استعلام هزینه ترخیص کالا با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

سهیلا
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

برای ترخیص بارم از گمرک از شما کمک گرفتم و بدون معطلی کارم اوکی شد ممنونم ازتون

پوریا
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

برای قطعات ماشین کدوم روش ترخیص رو پیشنهاد میدین؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  پوریا

سلام وقت شما بخیر 🌹
شرکت راهکار تجارت پایا به صورت تخصصی فرآیند ترخیص قطعات ماشین رو انجام میده و همچنین ثبت سفارش آماده هم داریم. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید: ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱

سهراب
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام بار من موقع ترخیص از گمرک آسیب دیده چطوری میتونم از بیمه استفاده کنم؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  سهراب

سلام وقت شما بخیر 🌹
بستگی داره که بار شما کجا آسیب دیده باشه
اگه بیرون از گمرک آسیب دیده باشه که باربری های داخلی بار رو بیمه میکنن
اگه داخل گمرک آسیب دیده باشه باید تا داخل گمرک بود کارشناسی آسیب میدید

رضایی
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

برای ترخیص بار لباس به ترخیص کار نیاز دارم چطوری میتونم باهاتون همکاری کنم؟

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
9 ماه قبل
پاسخ به  رضایی

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

فرنود
3 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

عالی

فرنود
3 ماه قبل

با احترام کارت بازرگانی را با کارت کارگزاری و حق العمل کاری اشتباه قید کردید.
با احترام: فرنود

مدیر
تیم تحریریه راهکار تجارت
1 ماه قبل
پاسخ به  فرنود

با سلام وقت بخیر🌹 ممنون از توجه شما. متن اصلاح گردید.

شماره تماس

021-28111121