Search
Close this search box.
لوگو شرکت راهکار تجارت پایا

مجله راهکار

Search
Close this search box.

صادرات ۵۰۰ میلیون دلار پلیمر به چین

صنعت پتروشیمی
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گفته نایب رئیس کمیسیون پتروشیمی اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی: سالانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار محصول پلیمری به چین صادر می‌شود و می‌توان تعاملات را در این حوزه ارتقاء داد.

در همایش تجاری ایران و چین ۲۰۲۳؛ که در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی واردات از چین، با حضور شماری از مسئولین کشور از جمله معاون اول رئیس جمهور، وزیر صمت و … برگزار شد، محمد رضا حیدر زاده، نائب رئیس کمیسیون پتروشیمی اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی، از فضای رقابتی حاکم در دنیا یاد کرد و گفت: با تغییرات پیچیده کنونی در دنیا، مجموعه‌هایی که بتوانند در این رقابت سخت باقی مانده و بر موج‌های فناوری و نوآوری سوار شوند؛ نه تنها حیات خود را تضمن می‌کنند، بلکه می‌توانند در عرصه‌های مختلف نیز خلق ارزش کنند.

محمد رضا حیدر زاده افزود: با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی در دنیا، نقش بسیار موثر و کاربردی دارد و از طرف دیگر محصولات این صنعت، تنوع و کاربرد فراوانی دارند، بنابراین این صنعت سهم بالایی از تجارت جهانی را به خود اختصاص می‌دهد و لازم است تا توجه ویژه‌ای به این صنعت شده و سرمایه گذاری‌های بیشتری در آن صورت پذیرد.

وی همچنین خاطر نشان کرد که یکی از شرکت‌های داخلی، سالیانه ۲ میلیون تن محصولات پلیمری تولید می‌کند. همچنین میزان صادرات این محصولات به کشور چین بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار است.

و در پایان افزود: امیدواریم که بتوانیم در جهت تحقق شعار “مهار تورم و رشد تولید” حرکت کرده و گامی بزرگ در راستای نظام جمهوری اسلامی ایران برداریم.

 

 

اشتراک گذاری از طریق

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها