Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

جدیدترین خبر در خصوص واردات آیفون ۱۵

واردات آیفون 15
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ممنوعیت واردات آیفون ۱۵

طبق گفته دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، دلیل اینکه مسئولان طرح ممنوعیت واردات آیفون ۱۵ را مطرح کردند، ارزبری بالا و عمل متقابل نسبت به تحریم‌ها است.

دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه گفت: میزان واردات و ارزبری آیفون کاهش پیدا کرده است زیرا از سری ۱۴ به بعد، عملا آیفون در ایران رجیستر نخواهد شد و مدل‌های قدیمی‌تر آیفون نیز تقاضای آنچنانی ندارند.

وی همچنین خاطر نشان کرد که از زمان رونمایی آیفون ۱۴، امکان ثبت سفارش آن وجود نداشت و در سال گذشته واردات آیفون ۱۴ تنها به صورت مسافری امکان ‌پذیر بود.

عقبری بیان کرد چالشی که انجمن وارد کنندگان تلفن همراه با آن مواجه شده‌اند این است که اگر واردات گوشی‌های آیفون به صورت مسافری بلامانع است؛ دلیل ممنوعیت واردات به شکل تجاری چیست؟

در مورد افزایش تعرفه واردات آیفون نیز تصریح کرد که در ماه‌های گذشته، اخبار ضد و نقیضی در خصوص افزایش تعرفه واردات گوشی به کشور، بازار را تحت تاثیر قرار داده بود و در نهایت این پاسخ به انجمن داده شد: ارزبری آیفون ۱۴ و ۱۵ زیاد است.

عقبری اشاره کرد مسئولان استدلال دیگری دارند و آن هم این است که اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران، باید عملی متقابل هم داشته باشد. در اصل، افرادی که به دنبال خرید آیفون ۱۲ و ۱۳ بوده‌اند گوشی مورد نظر  خود را خریداری کردند و تقاضای آن‌ها به نسبت آیفون ۱۴ و ۱۵ کمتر است.

عقبری درخصوص وضعیت تخصیص ارز به واردات موبایل اینگونه پاسخ داد که موضوع یکسان سازی ارز واردات موبایل، انجام نشده است.

تحلیل محمود زارعی؛ موسس شرکت راهکار تجارت پایا

امکانات ماهواره‌ای آیفون ۱۵، از دیگر دلایل ممنوعیت واردات آن است. آیفون ۱۴ نیز به همین دلیل رجیستر نمی‌شود.

اشتراک گذاری از طریق

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها