Search
Close this search box.
لوگو شرکت راهکار تجارت پایا

مجله راهکار

Search
Close this search box.

افزایش صادرات غیر نفتی ایران

صادرات غیر نفتی
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

احمد وحیدی: میزان صادرات غیر نفتی تا ۵۰ دلار است.

به گفته متخصصان و کارشناسان، ظرفیت ۱۰۰ میلیارد دلار صادرات داریم که در گام نخست، این میزان قابلیت افزایش تا ۷۰ میلیارد دلار را دارد.

در نشست بررسی موانع و چالش‌های حوزه صادرات غیر نفتی، با حضور وزیر صمت و برخی استانداران و صادر کنندگان، وزیر کشور گفت: بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داریم؛ اما ظرفیت صادرات غیر نفتی طبق گفته کارشناسان و متخصصین تا ۱۰۰ میلیارد دلار است که در ابتدا می‌توانیم این میزان را تا ۷۰ درصد افزایش دهیم.

از استانداران حاضر در این جلسه خواسته شد تا مسئول کنترل تراز استان‌ها باشند تا بتوانند در مقابل صادرات، در تامین ارز وارداتی مورد نیاز خود با مشکل مواجه نشوند.

وحیدی همچنین تصریح کرد که با در نظر داشتن بازار های صادراتی و بازار هدف و با کمک ظرفیت استان‌ها بتوانیم در کمک به صادرات غیر نفتی، گام‌های بلندتری برداریم.

احمد وحیدی در پاسخ به سوالی درخصوص تسهیلات تجارت مرزی عنوان کرد که کشور در تجارت بین المللی با مشکلاتی مواجه است، البته که پیشرفت‌هایی نیز در این خصوص داشته‌ایم؛ اما به هرحال قادر به حل این مشکلات هستیم. با هماهنگی و همکاری شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های بزرگ معدنی، می‌توانیم ارزش آفرینی کنیم.

تحلیل محمود زارعی؛ موسس شرکت راهکار تجارت پایا

صادرات، بخش مهمی از اقتصاد کشورها را تشکیل می‌دهد؛ از این رو لازم است تا برای حمایت از بخش‌های اقتصادی، از سوی دولت تسهیلات ویژه‌ای به آن‌ها اختصاص داده شود. متاسفانه بر خلاف سایر کشور‌های پیشرو در عرصه اقتصادی، در کشور ما به درستی از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود استفاده نشده و شاهد مشکلات بسیاری چون عوارض گمرکی، مالیات، ممنوعیت‌های پیش‌بینی نشده و … هستیم. امید است که با رفع موانع موجود، گام بلندی در راستای افزایش صادرات و تجارت بین المللی برداریم.

اشتراک گذاری از طریق

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها