Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
ترخیص بلبرینگ
زمان مطالعه: 3 دقیقه

ترخیص بلبرینگ

ترخیص بلبرینگ تخصص ماست. بلبرینگ به طور گسترده در ابزار و ماشین‌آلات به منظور به حداقل رساندن اصطکاک و اتلاف قدرت استفاده می‌شود.

اکثر واردات بلبرینگ از کشورهای آلمان، ایتالیا  فنلاند، کره و چین می‌باشند. طراحی و ساخت بلبرینگ به طرز قابل توجهی پیچیده شده است و معمولا در ایران ساخته نمی‌شوند.

برای ترخیص و واردات بلبرینگ باید طبق قوانین و مقررات کشور و پرداخت تعرفه های گمرکی و اخذ مجوزات مربوطه عمل نمایید.

در ادامه این مقاله شما با نحوه ترخیص بلبرینگ بیشتر آشنا خواهید شد.

 

تعرفه گمرکی بلبرینگ

بلبرینگ یا ball bearing  تحت تعرفه گمرکی به شماره ۸۴۸۲۱۰۰۰ در اولویت بیست و سوم طبقه بندی شده است.

 

 نکات مرتبط با ترخیص بلبرینگ

  1. الزام ثبت شناسه کالاقبل از سفارش: بعضی از کالاها ، نیاز به ثبت شناسه در سامانه تجارت NTSW دارند که بلبرینگ از آن دسته کالاها می باشد.

برای ثبت کالا در سامانه NTWS  به چه مواردی نیاز است ؟

  • برند کالا
  • مدل کالا
  • نام سازنده کالا
  • نام کشور صاحب برند
  • مشخصات فنی کالا

نکته:

  1. اگر یک کالا برای یکبار در سامانه تجارت ثبت شود و دیگری قصد واردات آن را داشته باشد ، ثبت مجدد آن کالا لازم نیست.
  2. پرداخت عوارض پسماند محیط زیست: ترخیص بلبرینگ، طبق ماده ۱۲ قانون پسماند مشمول پرداخت عوارض می شود؛ که این رقم ۰.۵ در ۱۰۰۰ حقوق ورودی است.
  3. اخذ استاندارد اجباری: طبق تعرفه ۸۴۸۲۱۰۰۰، ترخیص بلبرینگ مشمول اخذ استاندارد اجباری میباشد.

نحوه ارزش گذاری در ترخیص بلبرینگ

با توجه به حساسیت ارزش گذاری، تغییراتی در روند ترخیص این کالا صورت گرفته است . در همین راستا، گمرک ایران بخشنامه هایی در خصوص ترخیص بلبرینگ صادر نموده است .

سابقا نحوه ارزش گذاری بلبرینگ برحسب وزن در واحد کیلوگرم بود، اما در حال حاضر ارزش گذاری بلبرینگ باید به صورت عددی و با شناسه مختص در سامانه TSC باشد.

در فرآیند بررسی ارزش کالای وارده چنانچه مشخص گردد شناسه های موجود نیاز به ویرایش یا به روز رسانی داشته باشد مراتب به همراه دلایل و مستندات مربوطه جهت رسیدگی به گمرک ارسال می گردد.

بدیهی است، ارزش اقلام عمده و پر مصرف وارداتی مستمرا از سوی گمرک در حال ویرایش و به روز رسانی در بانک اطلاعات ارزش می باشد.

شرکت راهکار تجارت پایا

انجام فرآیند ترخیص این کالا باید طبق اصول مصوب و اخذ مجوز های لازم از سازمان های مربوطه اعمال شود. هم چنین باید متذکر شد که اگر قوانین و مقررات در گمرک برای ترخیص بلبرینگ رعایت نشود، مشکلاتی را به همراه خواهد داشت .

برای جلوگیری از ضررهای مادی و معنوی بهتر است از طریق صفحه ی تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

Picture of محمود زارعی
محمود زارعی

به بسیاری از واردکنندگان، تولید کنندگان و صادرکنندگان خدمات رسانی کرده ام. در این وبسایت تجربیات 20 ساله من در حوزه ترخیص کاری و گمرک در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در واردات، صادرات و ترخیص کالا با چالش مواجه نشوید. سعی شده در تمامی مطالب سایت حداکثر نکات اشاره شود، ولی اگر نکته ای برای شما سوال است، حتما در قسمت کامنت ها بپرسید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهم داد.

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها