Search
Close this search box.
لوگو شرکت راهکار تجارت پایا
Search
Close this search box.

محمود زارعی

به نام خداوند روزی دهنده

اینجانب محمود زارعی، مدیرعامل و موسس شرکت راهکار تجارت پایا، فعالیت خود در زمینه بازرگانی را از سال ۱۳۸۲ آغاز نموده‌ام. در ابتدای فعالیت خود در زمینه بازرگانی، شاهد خلأهای زیادی به خصوص در حیطه علمی بوده‌ام. بسیاری از فعالین در عرصه اقتصادی بدون آگاهی از تبعات واردات یا صادرات کالاها، اقدام به انجام امور می‌کردند و این مسئله ناشی از فقدان منبعی بود که بتوانند از آن طریق راهنمایی بگیرند. این موضوع از دلایلی بود که سبب شد تا به سوی یادگیری تئوری تجارت رفته و با گذراندن دوره‌ها و سمینارهای مختلفی چون دوره مدیریت، NTSW ،EPL، دوره جامع بازرگانی، دوره ارزش گذاری کالا، تشخیص تعرفه کالا و قرار دادهای تجاری بین الملل شرکت کرده تا در جهت ارتقاء دانش و آگاهی خود و کمک به سایر تجار قدم بردارم.

در دسترس قرار دادن بازارهای جهانی به تولیدکنندگان ایرانی؛ در اختیار قرار دادن تجهیزات و لوازم مورد نیاز به صنعتگران داخلی و از همه مهم‌تر، روحیه کارآفرینی؛ موجب شد تا نسبت به تاسیس شرکت بازرگانی اقدام کرده و فعالیت خود در این زمینه را گسترش دهم.

اکنون بعد از گذشت دو دهه فعالیت به همراه پرسنل مجموعه، تمامی امور بازرگانی و گمرکی (واردات، صادرات و ترخیص کالا) در تخصصی‌ترین حالات ممکن در مجموعه راهکار تجارت پایا درحال انجام است.

  • تاسیس دفتر بوشهر

استان بوشهر از استان‌های تجاری مهمی است که از جایگاه ویژه‌ای در تجارت خارجی برخوردار است. شهرک‌های صنعتی متعدد، منطقه ویژه اقتصادی تجاری، رونق تجارت به دلیل گمرکات این استان و مهم‌تر از همه واحدهای صنعتی گسترده و تولید محصولات صادراتی، از ویژگی‌های استان بوشهر است که موجب شد تا در سال ۱۳۸۳ در این شهر، نخستین دفتر بازرگانی خود را تاسیس کنم. عملکرد بنده در این استان و گسترش مراودات و روابط با بازرگانان داخلی و خارجی سبب شد تا به فکر گسترش شرکت خود باشم تا بتوانم به تولید کنندگان بیشتری در کشور خدمت کنم.

  • تاسیس دفتر بندر عباس

بندرعباس به عنوان بزرگترین بندر کشور و همچنین محل تلاقی دریای خلیج فارس و عمان، تنها دروازه طلایی ارتباط ایران با کشورهای عضو سازمان اکو است و امروزه اغلب تجارت‌های بین المللی از طریق گمرک این بندر صورت می‌گیرد. به دلیل اهمیت و موقعیت جغرافیایی استان هرمزگان، همچنین حمل دریایی بین المللی تصمیم بر این شد تا مجموعه راهکار تجارت پایا، تیمی مجرب از کارشناسان مسلط بر قوانین و مقررات بازرگانی را در این استان مستقر کرده تا از این طریق کلیه امور و فرایندهای گمرکی را با سرعت و دقت کافی برای مشتریان خود انجام دهد.

  • تاسیس دفتر تهران

بعد از تاسیس دفتر بوشهر و ارائه خدمات به افراد مختلف، متوجه نیاز به تاسیس دفتر مرکزی خود در تهران شدم تا به تمامی تولیدکنندگان کشور و صنعتگران دسترسی داشته باشم. همچنین وجود مراکز عمده تولید محصولات متنوع و همجواری با انبوه صنایع بزرگ و کوچک در پایتخت، وجه تمایز تهران از سایر مناطق اقتصادی بود. اکنون بیش از ۳۰ پرسنل متخصص در اختیار مجموعه RTP در تهران مشغول به فعالیت هستند.

  • تاسیس شرکت در دبی

به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، امکان انجام معاملات با کشورهای مطرح جهانی وجود ندارد و نیاز به واسطه‌ای است تا به کمک آن بتوان با سایر نقاط دنیا تجارت کرد. کشور امارات از لحاظ استراتژیک، جزو بهترین کشورهای منطقه است و درخشان ترین ایده‌های تجاری در حال سرازیر شدن به این کشور هستند. بنابراین موارد، تصمیم بر این شد که با تاسیس شرکتی در دبی، روند انجام تجارت با سایر کشورهای دنیا را تسهیل بخشیم.

در نهایت با ایجاد سایت راهکار تجارت پایا از سال ۱۳۹۸، تصمیم گرفتم تا اطلاعات و تجربیات ۲۰ ساله خود را در اختیار علاقه‌مندان به حوزه تجارت بین الملل قرار دهم. همچنین درصورت مواجه شدن با ابهاماتی در مطالب وبلاگ سایت، می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی مختلفی چون لینکدین، اینستاگرام، تلگرام یا واتساپ با من در تماس باشید.

برای ارائه مشاوره در خصوص واردات، صادرات و ترخیص، می‌توانید با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی در تهران، از اطلاعات بنده و سایر کارشناسان مجموعه بهره‌مند شوید. تفکر و سیاست من و شرکت راهکار تجارت، پیشرفت و توسعه در حوزه تجارت بین المللی و سرمایه گذاری‌های مطمئن در خارج از کشور است. همچنین حمایت از تولیدکنندگانی که با سرمایه اندک قصد دارند آغاز گر تجارتی گسترده باشند و در نهایت منجر به رشد اقتصاد کشور شوند نیز بزرگترین افتخار من و همکارانم است.

و در پایان از تلاش و تعهد پرسنل RTP، کمال قدردانی را دارم و از ایشان برای همیاری بنده در رسیدن به اهداف شرکت، تقدیر و تشکر می‌نمایم و امیدوارم تا با همکاری و همدلی بتوانیم اهداف بلند مدت خود و مجموعه راهکار تجارت پایا را به سر انجام برسانیم. 

محمود زارعی