Search
Close this search box.
لوگو شرکت راهکار تجارت پایا

مجله راهکار

Search
Close this search box.
تایید اعتبار تامین کنندگان چینی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

روش های تایید اعتبار تامین کنندگان چینی

تایید اعتبار تامین کنندگان چینی

تایید اعتبار تامین کنندگان چینی، برای افرادی که قصد واردات از چین را دارند بسیار مهم است. در دنیای امروزه به راحتی می‌توان شرکت های زیادی برای واردات کالا پیدا کرد، اما اینکه آیا این شرکت مطمئن است یا خیر مسئله‌ای است که ذهن بسیاری از تجار را درگیر کرده است. در این مقاله راه حل هایی جهت اعتبار سنجی این شرکت ها برای شما ارائه داده‌ایم.

نحوه اعتبار سنجی تامین کنندگان چین

نحوه اعتبار سنجی تامین کنندگان چین

نحوه اعتبار سنجی تامین کننده‌گان چینی راه های مختلفی دارد. از این راهکار ها می‌توان به ارتباط، عملکرد، مشاهده حضوری، وب سایت، اتاق بازرگانی و گواهی بازرسی اشاره کرد. در ادامه تمامی این موارد را به طور کامل شرح  داده‌ایم.

ارتباط

ارتباطات یک شرکت از اولین موئلفه های تایید و اعتماد به آن شرکت می‌باشد. اولین راه اعتماد و شناخت یک شرکت خوب و معتبر ارتباط آن با ایران و دیگر کشور ها می‌باشد.

عملکرد

نوع عملکرد یک شرکت یا یک وارد کننده خوب در جلب اعتماد شما می‌تواند بسیار تاثیر گذار  باشد. نوع عملکرد وارد کنندگان در وب سایت های مربوطه می‌توان چک کرد.

مشاهده حضوری

مشاهده حضوری یک شرکت وارد کننده از چین می‌تواند از دیگر روش ها بسیار موثر تر و بهتر باشد. مشاهده حضوری از ۲ جهت از دیگر روش ها بسیار مفیدتر است.

 • مشاهده قیمت و چانه زنی
 • رویت شرکت، نحوه عملکرد و سابقه کاری

وب سایت

در دنیای آنلاین امروزی اعتماد کردن کمی سخت شده، اما شرکت های بسیار بزرگ، با تجربه و اعتبار بالا می‌توانند این مسئله را برای شما حل کنند. البته مشاهده وب سایت می‌تواند از بابت تفاوت قیمت برای شما موثر باشد. 

اتاق بازرگانی

یکی دیگر از راه های اعتبار سنجی و ایجاد اعتماد مراجعه به اتاق بازرگانی چین در ایران است. شما می‌توانید با مراجعه به اتاق بازرگانی، قسمت بخش بازرگانی از اعتبار یک شرکت اطمینان حاصل فرمایید.

گواهی بازرسی

گواهی بازرسی نیز از دیگر راه های جلب اعتماد از خریدار است. با صدور این گواهی در کشور مبدا شرکت بازرسی به نمایندگی از شما به محل تولید کالا رفته و گواهی بازرسی از متریال کالا و کیفیت آن برای شما ارسال می‌کند.

استراتژی موثر برای اعتماد به واردکنندگان چینی

در بالا به روش های اعتبار سنجی و اعتماد به شرکت های فروشنده چینی سخن گفتیم، حال در این قسمت به یکسری استراتژی کاربردی در هنگام خرید کالا از چین اشاره خواهیم کرد.

 • چک کردن مجوز

چک کردن مجوز یک شرکت یا ایمیل کردن ان برای شما می‌تواند یک راه موثر بر عملکرد و اعتبار سنجی آن شرکت باشد. بهتر است در ابتدای معامله این کار را انجام دهید.

 • معرفی مرجع

شما می‌توانید بعد از پیدا کردن کالای مورد نیاز، هنگام پرداخت وجه از طرف بانک به اعتبار و نوع کارکرد آن شرکت پی ببرید.

 • نمونه کار

در صورت پیدا کردن جنس مورد نیاز خود، در ابتدا از آن شرکت نمونه کار دریافت کنید. این کار شاید مقدار کمی هزینه های شمار را بالا ببرد ولی در عوض خیلی از ابهامات مانند مدت زمان ارسالی، کیفیت کار و تعهد آن شرکت نسبت به خواسته شما را نشان می‌دهد.

 • پرداخت

پرداخت برای اعتماد به واردکنندگان چینی

بعد از انتخاب، هنگام پرداخت وجه حتما از قابل پیگیری بودن وجه اطمینان حاصل فرمایید. 

 • پایگاه داده

با مراجعه به پایگاه دادگاهی چین و وارد کردن نام شرکت می‌توانید از داشتن یا نداشتن شکایت نامه شرکت مورد نظر اطمیان پیدا کنید. نکته قابل توجه این است که تمامی این مراحل باید به زبان چینی باشد.

روش های نادرست اعتبار سنجی شرکت های چینی

روش های نادرستی وجود دارد که می‌تواند باعث ضرر مالی هنگام اعتبار سنجی از یک شرکت چینی برای شما شود. در ادامه تمامی این موارد اشاره خواهیم کرد.

 • نام ثبت نشده یا جعلی برای جلب اعتماد شما.
 • تغییر تاریخ مصرف و انقضای محصول جهت فروش بیشتر.
 • تغییر تاریخ تاسیس جهت بالا رفتن قدمت.
 • اضافه کردن خدمات جعلی برای جلب رضایت شما.

بهتر است هنگام خرید یا واردات محصول تمامی مراحل بالا را طی و عملی کنید تا خدایی نکرده باعث ایجاد ضرر نشوید.

سخن پایانی

اعتبار سنجی و اعتماد به شرکت های وارد کننده چینی اصلی ترین و پایه‌ ترین عمل برای واردات کالا به ایران می‌باشد. با توجه به پیشرفت های امروزه به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. از روش های اعتبار سنجی و ایجاد اعتماد می‌توان به ارتباط، عملکرد، مشاهده حضوری، وب سایت، اتاق بازرگانی و گواهی بازرسی اشاره کرد. همچین از استراتژی های قبل از خرید می‌توان مواردی همچون چک کردن مجوز، پرداخت، معرفی مرجع، پایگاه داده و نمونه کار از طرف شرکت اشاره کرد. توصیه می‌شود در هنگام خرید تمامی مراحل بالا را حتی در صورت زمان بر بودن آن انجام دهید تا یک معامله و واردات پر سودی را به همراه داشته باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

Picture of محمود زارعی
محمود زارعی

به بسیاری از واردکنندگان، تولید کنندگان و صادرکنندگان خدمات رسانی کرده ام. در این وبسایت تجربیات 20 ساله من در حوزه ترخیص کاری و گمرک در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در واردات، صادرات و ترخیص کالا با چالش مواجه نشوید. سعی شده در تمامی مطالب سایت حداکثر نکات اشاره شود، ولی اگر نکته ای برای شما سوال است، حتما در قسمت کامنت ها بپرسید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهم داد.

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها