Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
اینکوترمز 2020
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اینکوترمز ۲۰۲۰

اینکوترمز ۲۰۲۰، اخرین اینکوترمز به روز رسانی شده است که بازرگانان ملزم به مطالعه آن هستند تا از تعهدات خریدار و فروشنده آگاه شوند. اینکوترمز ۲۰۲۰ متوجه تغییرات مثبت زیادی نسبت به اینکوترمز ۲۰۱۰ شده که در این بخش از مجله راهکار تجارت پایا، قصد داریم تا شما را با آخرین تغییرات آن آشنا کنیم.

اینکوترمز ۲۰۲۰ چیست؟

اگر بخواهیم اینکوترمز ۲۰۲۰ را شرح دهیم در ابتدا توضیح کوتاهی از اینکوترمز لازم است. اینکوترمز متشکل از اصطلاحات استانداردی است که در قراردادهای فروش برای راهنمایی بهتر فروشنده و خریدار استفاده می‌شود. این اصطلاحات مشخص کننده مسئولیت فروشنده و خریدار طی فرآیند حمل و نقل است؛ اینکه هزینه حمل تا بخش‌هایی از مسیر بر عهده چه کسی است و یا چه کسی مسئولیت حمل کالا تا قسمت‌های مختلف مسیر را بر عهده دارد. این قوانین توسط اتاق بازرگانی بین المللی ICC در سال‌های ۱۹۶۷، ۱۹۵۳، ۱۹۷۶، ۱۹۸۰، ۲۰۱۰ و ۲۰۲۰ تهیه و تدوین شده است.

از ۱ ژانویه ۲۰۲۰، کلیه امور تجارت بین المللی طبق اینکوترمز ۲۰۲۰ تنظیم می‌شود.

تغییرات در اینکوترمز ۲۰۲۰

تغییرات اصلی اینکوترمز ۲۰۲۰ نسبت به اینکوترمز ۲۰۱۰ عبارت اند از:

  • در اینکوترمز ۲۰۲۰، DPU جایگزین DAT شده است. در DAT کالا در ترمینال تحویل داده می‌شد و عبارت ترمینال ابهاماتی را بوجود آورده بود که در اینکوترمز ۲۰۲۰ اصلاح شد و منظور از DPU تحویل در مکان تخلیه شده است و به ترمینال محدود نمی‌شود.
  • تغییر دیگر به بیمه شدن کالا مربوط می‌شود. در اینکوترمز ۲۰۱۰ فروشنده موظف به بیمه کالا با کلوز c (حداقل پوشش بیمه) بود، اما در تغییرات اینکوترمز ۲۰۲۰ فروشنده موظف است تا کالا را با کلوز a بیمه کند.

جدول اینکوترمز ۲۰۲۰

در جدول اینکوترمز ۲۰۲۰، به طور کامل نحوه تقسیم تعهدات، هزینه‌ها و خطرات بین فروشنده و خریدار، به شکل استاندارد لیست شده است.

با توجه به این جدول، خریداران تمایل دارند تا از اینکوترمزهای پایین جدول استفاده کنند. از طرفی فروشندگان تمایل دارند تا به بالای جدول نزدیک شوند تا از نظر مسئولیت و هزینه‌ها، بهترین شرایط را از آن خود کنند.

اینکوترمز 2020

 

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

Picture of محمود زارعی
محمود زارعی

به بسیاری از واردکنندگان، تولید کنندگان و صادرکنندگان خدمات رسانی کرده ام. در این وبسایت تجربیات 20 ساله من در حوزه ترخیص کاری و گمرک در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در واردات، صادرات و ترخیص کالا با چالش مواجه نشوید. سعی شده در تمامی مطالب سایت حداکثر نکات اشاره شود، ولی اگر نکته ای برای شما سوال است، حتما در قسمت کامنت ها بپرسید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهم داد.

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها