Search
Close this search box.
لوگو شرکت راهکار تجارت پایا
Search
Close this search box.

دریافت خدمات مشاوره واردات بهترین راهکار برای کسب موفقیت بین المللی

دریافت خدمات مشاوره واردات (Import consulting) به دلایل مختلف برای کسب‌وکارهای تجاری یک امر ضروری محسوب می‌شود. فرآیند واردات کالا و آماده‌سازی مدارک مختلف برای آن و انتخاب روش حمل‌ونقل مناسب می‌تواند بازرگانان را دچار سردرگمی کند. از سوی دیگر کشور ایران قسمت عمده بار مسئولیت وارد کردن هر گونه کالا را بر عهده وارد کننده آن گذاشته و پایبندی به قوانین و مقررات گمرکی را وظیفه بازرگانان می‌داند. به همین دلیل برای حفظ انطباق با قوانین کشور و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در روند صادرات و واردات یک کالا بهتر است از خدمات مشاوره واردات بین المللی کالا استفاده کرد. مشاوره وارداتی در دهه 1960 به دنبال رونق تجارت جهانی و تلاش برای وارد کردن کالا از منابع مختلف خارجی به عنوان یک حرفه جدید جایگاهی برای خود به وجود آورد. اطلاعات کافی نداشتن در مورد قوانین و مقررات واردات، روش‌های پرداخت، هزینه‌های جاری و مشخصات محصول می‌تواند مشکلات زیادی را برای تجار و شرکت‌های بازرگانی به وجود بیاورد. مسدود شدن محموله در گمرک، جریمه شدن شرکت‌های وارد کننده و توقیف کالا از جمله اتفاق‌هایی است که در صورت اطلاع کافی نداشتن از قوانین واردات بروز می‌کند.

مشاوره واردات

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

خدمات مشاوره واردات (Import consulting) چیست؟

مشاوره واردات، مجموعه توصیه‌ها و مشورت‌هایی است که به شرکت‌ها و افراد وارد کننده یک کالا به داخل کشور در راستای سهولت واردات ارائه می‌شود. خدمات مشاوره واردات شامل توصیه‌هایی درباره قوانین و مقررات گمرکی کشور مبدا، روش‌های پرداخت و هزینه‌های مربوط به وارد کردن کالا است که به تجار و شرکت‌های بازرگانی کمک می‌کند تا بتوانند بهترین راهکار را برای ورود کالا به کشور انتخاب کنند. مشاوره وارداتی به خصوص برای افرادی که به تازگی تجارت را شروع کرده‌اند مناسب است.

استفاده از مشاوره واردات شرکت راهکار تجارت پویا از بروز هرگونه مشکل و تعارض در فرایند واردات جلوگیری می‌کند. یک اشتباه ساده محاسباتی یا خطا در ثبت سوابق می‌تواند افزایش هزینه‌ها و خسارت‌های مالی سنگینی برای بازرگانان به همراه داشته باشد. قوانین زیادی برای واردات به ایران وضع شده که آن را به صورت لایه‌ای محافظتی در جهت امنیت منافع ملی در نظر می‌گیرند. به همین دلیل برای کاهش هزینه‌ یا ریسک و بهبود فرایند تجارت از مشاوره واردات استفاده می‌شود. ایالات متحده آمریکا اولین کشوری است که در دهه ۱۹۶۰ و بعد از آن تا ۱۹۸۰ برای سهولت تجارت شروع به استفاده از خدمات مشاوره وارداتی کرد.

خدمات مشاوره واردات شامل چه مواردی می‌شود؟

مشاوره واردات کالا شامل مجموعه‌ای از خدمات و توصیه‌هایی است که افراد فعال در حوزه مشاوره بازرگانی را در روند وارد کردن کالا به کشور همراهی می‌کند. خدمات ارائه شده توسط مشاوران واردات ممکن است با توجه به نوع بار و یا حساسیت‌های کشور مقصد متفاوت باشد که برخی از خدمات مشترک و عمومی‌تر این سبک مشاوره در ادامه ذکر شده است.

 1. بازاریابی بین المللی
 2. هزینه تمام شده واردات کالا
 3. راهنمایی در خصوص روش‌های پرداختی
 4. راهکارهایی برای مذاکره با شرکای تجاری بین‌المللی
 5. ارائه اطلاعات کافی از قوانین و مقررات واردات یک کالا
 6. مشاوره در زمینه ترجمه مدارک و دریافت پروانه واردات کالا

ضوابط تجاری (شامل محدودیت‌های وارداتی)، قوانین مالیاتی، قوانین گمرکی (نرخ گمرک)، مقررات مربوط به سازمان‌های صنفی و هماهنگی با اصول بهداشتی از جمله مباحثی است که در نشست مشاوره واردات بین المللی کالا بحث و بررسی می‌شود.

۱. آشنایی با قوانین و مقررات واردات کالا به ایران توسط مشاور وارداتی

مشاوره‌های وارداتی اطلاعات کافی در مورد واردات کالا به کشور مبدا (ایران) ارائه می‌کنند تا به وسیله این توصیه‌ها بتوانند واردات موفق‌تری داشته باشند. قوانین و مقررات واردات کالا در ایران تحت نظارت سازمان توسعه تجارت ایران و وزارت صنعت و معدن قرار دارد که آگاهی کافی نداشتن از قوانین آن‌ها می‌تواند هزینه‌های سنگینی به بازرگان تحمیل کند.

مشاوره واردات بین المللی

قوانین مربوط به صادرات و واردات در کشور ایران با توجه به سیاست‌های حاکم ممکن است دستخوش تغییراتی شود به همین دلیل مشورت کردن با مشاوره واردات قبل از اقدام به هر گونه داد و ستد ضروری است.

۲. بازاریابی بین المللی کالا توسط مشاوران واردات

مشاوران واردات با نیازسنجی در زمینه کالای انتخابی و ارائه اطلاعاتی در مورد آن به انتخاب عاقلانه‌تر کمک می‌کنند. متخصصان واردات پس از انجام بازاریابی بین المللی در انتخاب مناسب‌ترین گزینه که سود دهی بالایی داشته باشد همراه بازرگانان هستند. احتمال خرید نادرست گزینه‌ای است که همیشه تجار را تهدید می‌کند پس مشاوران واردات با ارائه راهنمایی‌هایی تخصصی کمک می‌کنند تا آن‌ها بهترین شریک تجاری را برای معادلات تجاری خود پیدا کنند.

مزیت‌های استفاده از مشاوره واردات بین المللی

هنگام وارد کردن یک کالا به کشور ممکن است مشکلات زیادی مربوط به حمل و نقل بین المللی به وجود بیاید یا به انتقال اسناد و مدارک زیادی احتیاج باشد. حضور یک مشاوره در زمینه واردات می‌تواند کل فرایند واردات را آسان‌تر کند و مزیت‌های زیر را به همراه داشته باشد.

 • کاهش هزینه‌ها
 • افزایش سرعت واردات
 • انتخاب محصول بهتر برای واردات
 • عمل کردن مطابق قانون و مقررات داخلی

استفاده از مشاوره واردات به تجار و بازرگانان کمک می‌کند تا محصولی بهتر و باکیفیت‌تر را وارد بازار کرده تا در شرایط اقتصادی فعلی بتوانند به سود بیشتر دست پیدا کنند.

چرا شرکت تجاری من به خدمات مشاوره واردات نیاز دارد؟

از آنجایی که در بسیاری مواقع مسئولیت واردات کالا به عهده وارد کننده آن است پس اطلاع از قوانین بیشمار گمرکی که بازرگان با آن سر و کار دارد می‌تواند دشوار باشد. کنترل دقیق تمام جنبه‌های واردات کالا مانند برنامه‌ریزی، نظارت و اجرا بر روی فرایند واردات از جمله خدمات ارائه شده توسط مشاوران وارداتی است. نقش مشاور واردات به این صورت است که برای کسب‌وکارها یک برنامه تجارت مدون آماده می‌کند تا آن‌ها بتوانند در تمام زمینه‌های وارد شدن کالا صرفه‌جویی در هزینه‌ها را انجام دهند.

مراحل انجام مشاوره وارداتی به چه صورت است؟

حمل و نقل یک کالا به داخل کشور هر روز اتفاق می‌افتد و مشاوران در کنار کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا روند قضیه را به طور کلی آسان‌تر کنند. دریافت مشاوره واردات به معنی انتخاب بهترین راهکار در شرایط فعلی کشور و اقدام مطابق با قوانین و مقررات وارداتی ایران است. برخی از مراحل انجام شده در یک مشاوره وارداتی در ادامه مرور خواهد شد.

 1. نیازسنجی متقاضی
 2. بررسی محصول وارداتی
 3. دریافت مشاوره در خصوص روش‌های حمل کالا
 4. بررسی قانون و مقررات کشور برای وارد کردن کالا
 5. بررسی واردات کالا از جنبه مالی
 6. انجام مشاوره واردات و ارائه راهکارهای اجرایی در این زمینه

مشاوران واردات افراد باتجربه‌ای هستند که تحصیلات مرتبط در این زمینه دارند و با گذراندن دوره‌های آموزشی مهارت‌های خود را به صورت هدفمند به‌روزرسانی می‌کنند.

۱. بررسی محصول وارداتی توسط مشاوره واردات

محموله وارداتی قبل از ورود به کشور توسط مشاوران بررسی همه جانبه می‌شود تا محصولی باکیفیت و با قیمت مناسب وارد کشور شود تا بتواند مشتری خود را پیدا کند. برای بررسی محصول ابتدا مشخصات فنی محصول به دقت بررسی می‌شود و سپس با بررسی شرایط بازار قیمت‌گذاری انجام می‌شود.

مشاوره واردات

مشاور وارداتی تایید می‌کند که کالای وارد شده استانداردهای لازم برای ورود به کشور را دارا است و با انتخاب روش مناسب حمل‌ونقل کار او در این مرحله به پایان می‌رسد.

۲. تعیین روش حمل و نقل کالا توسط مشاوره واردات

انتخاب روش حمل‌ونقل بار به داخل کشور یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی است که بازرگانان در طول فرایند واردات باید بگیرند. انتخاب مناسب‌ترین روش با بررسی ویژگی کالا و میزان آسیب‌پذیری آن (شکستنی بودن یا نبودن) مشخص می‌شود. مسافت و مقصد ورود کالا دومین موردی است که توسط مشاور واردات بررسی می‌شود زیرا مسافت عامل اصلی تعیین‌کننده قیمت و زمان تحویل یک کالا است. در نهایت مشاوره واردات بین المللی با بررسی همه جانبه محموله از جمله حساسیت بار به دما یا رطوبت و بررسی هزینه‌های موجود می‌تواند یکی از روش‌های حمل و نقل هوایی، زمینی، دریایی یا ترکیبی از آن‌ها را انتخاب کند.

کلام پایانی در مورد مشاوره واردات

مشاوره واردات از آن جایی که بازرگان یا شرکت بازرگانی در بسیاری مواقع مسئول اصلی فرایند واردات و ترخیص کالا محسوب می‌شوند ضرورت دارد. فرقی ندارد که شرکت تجاری به صورت سالیانه هزاران محموله را جا به جا می‌کند یا برای اولین بار دست به یک عملیات کوچک تجاری زده است. در هر دو صورت برای حفظ کارآمدی خود و ترخیص موفق کالا از گمرک به خدمات مشاوره واردات احتیاج است. صادرات و واردات اولویت اصلی یک کشور است اما آشنایی نداشتن با اصول و رویه ورود و ترخیص یک کالا می‌تواند مراحل را طولانی و پیچیده کند. واردات کالا اقدامی غیرقابل پیش‌بینی و  چالش‌برانگیز است که تنهایی انجام دادن آن این پیچیدگی را نیز بیشتر می‌کند. با تقسیم تمرکز در فرایند واردات کالا بخشی از نگرانی‌ها به تیم مشاوران واردات و صادرات مانند راهکار تجارت پویا سپرده می‌شود تا با ارائه خدمات مشاوره واردات بین المللی کار را آسان‌تر کنند.

پرتکرارترین پرسش‌ها در مورود خدمات مشاوره واردات

 • مشاور واردات چه می‌کند؟

مشاور واردات حرفه‌ای و باتجربه به بازرگانان و شرکت‌های تجاری کمک می‌کند تا پیچیدگی قوانین گمرکی و مراحل زیاد حمل‌ونقل کالا و کاغذ بازی‌های ناشی از آن را با موفقیت انجام دهند.

 • چرا به مشاوره واردات نیاز دارم؟

قوانین سختگیرانه مربوط به واردات کالا و نقش پررنگ وارد کننده در به عهده گرفتن مسئولیت کالای وارد شده بازرگانان و تجار را به کمک گرفتن از مشاوره وارداتی سوق می‌دهد.

 • چگونه می‌توان از معتبر بودن مشاوره واردات اطمینان حاصل کرد؟

راه‌های مختلفی برای اطمینان از معتبر بودن مشاوره واردات وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به بررسی مدارک و مجوزهای مشاور، بررسی نمونه کارهای پیشین و سابقه حضور در عرصه واردات کالا اشاره کرد.

 • آیا هزینه خدمات مشاوره واردات بالا است؟

هزینه خدمات مشاوره واردات با توجه به نوع کالا و خدمات ارائه شده تغییر می‌کند. با این وجود هزینه مشاوره در مقایسه با شرایطی که خسارت‌هایی هنگفت برای جبران مشکلات ناشی از آگاهی کافی نداشتن به وجود می‌آید بسیار کمتر است.

 • خدمات ارائه شده توسط مشاور واردات چیست؟

خدمات مشاوره واردات حول محور بررسی کامل مشخصات فنی محصول، بررسی استارنداردها و مجوزهای لازم، بررسی شرایط بازار، قیمت‌گذاری براساس آن‌ها و انتخاب روش مناسب حمل‌ونقل قرار دارد.

جهت دریافت مشاوره رایگان در روند فعالیت خود می‌توانید از فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

Picture of محمود زارعی
محمود زارعی

به بسیاری از واردکنندگان، تولید کنندگان و صادرکنندگان خدمات رسانی کرده ام. در این وبسایت تجربیات 20 ساله من در حوزه ترخیص کاری و گمرک در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در واردات، صادرات و ترخیص کالا با چالش مواجه نشوید. سعی شده در تمامی مطالب سایت حداکثر نکات اشاره شود، ولی اگر نکته ای برای شما سوال است، حتما در قسمت کامنت ها بپرسید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهم داد.

اشتراک در
اطلاع از
امتیاز دهی به مقاله
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضایی
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

من میخواستم از ترکیه کفش وارد کنم و به مشاوره واردات نیاز دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  رضایی

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید

زهره
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

هزینه مشاوره واردات میفرمایید چقدر است

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  زهره

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

رضاپور
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام وقت بخیر من یک ماه قبل قطعات کامپیوتر وارد کردم و از گمرک ترخیص نمیشه و به مشاوره واردات نیاز دارم

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  رضاپور

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

حسین زاده
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

سلام و روز بخیر اقدامات قبل از دریافت مشاوره واردات رو میفرمایید

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  حسین زاده

سلام وقت بخیر🌹 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱ تماس حاصل فرمائید.

شیلا
9 ماه قبل
امتیاز دهی به مقاله :
     

وقت بخیر میخواستم بدونم مشاوره واردات مجموعه شما به چه صورت هست و برای واردات لباس به کمک و راهنمایی نیاز دارم

تیم تحریریه راهکار تجارت پایا
8 ماه قبل
پاسخ به  شیلا

سلام وقت شما بخیر🌹
برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید:
۰۲۱۲۸۱۱۱۱۲۱

شماره تماس

021-28111121